Друштво за сметководствени и консалтинг услуги

Зошто КУЛТ КОНСАЛТИНГ ?
-ЗА РАСТОТ И УСПЕХОТ НА ВАШАТА КОМПАНИЈА
-ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ВИСТИНСКИ ОДЛУКИ
СМЕТКОВОДСТВОТО во вистински раце!

ул. Кеј на револуцијата бр.14 Кочани
тел.+ 389 70 801 014 / +389 71 246 570
КЛИКНИ ЗА FACEBOOK

„ИВА ТЕКС“ - КОЧАНИ ОТУЃУВА:

- Хидраулична преса за ладно пресување 150 тони
- Хидраулична преса за топло пресување 250 тони
- Миксер за мешање смеса 200 кг
- Алати за преса
- Печка за печење и стабилизација на производи
- Брусалица за кружно брусење
- Полуавтоматски струг
Контакт 075 77 33 99

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Поради зголемување на производните капацитети конфекцијата  „АМОР-Компани Кочани“  има потреба од:
- 12 работници со работно искуство на обична машина,
- 2 шивачки/шивачи на опшиварка со работно искуство,
- 4 пеглачи/пеглачки со работно искуство
Работата е само прва смена со почетна плата од 22.500 денари и обезбеден превоз. Пријавувањето е лично во просториите на конфекцијата на ул.Крижевска 15, Индустриска зона. Телефон за информации 033/275-550 и 070/ 336-048

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Поради зголемениот обем на работа Конфекција Алекс од Кочани нуди вработување на текстични работнички. Тел за контакт: 078/451-796

Алекс станови бара општ работник. Информации на 077/986-830

СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ДУЌАНИТЕ ОСТАВЕНИ НА МИЛОСТ И НЕМИЛОСТ НА ДЕЛ ОД СТАНАРИТЕ ОД БЛОКОТ „Б“

СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ДУЌАНИТЕ ОСТАВЕНИ НА МИЛОСТ И НЕМИЛОСТ НА ДЕЛ ОД СТАНАРИТЕ ОД БЛОКОТ „Б“

Сопствениците на дуќаните во Градскиот Трговски Центар во тунелот од скалите на Големиот паркинг, сместени во зградата „Б“ мака мачат со нецивилизираните станари, На самото место дознавме дека оваа Голгота ја живеат подолг период. Се имаат обратено и кај надлежните инспекторски служби во Општина Кочани но и тие се немоќни пред невоспитанието и не научената…

МЛАДИНСКА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО КОЧАНИ, СОБРАНИ 25 КРВНИ ЕДИНИЦИ

МЛАДИНСКА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО КОЧАНИ, СОБРАНИ 25 КРВНИ ЕДИНИЦИ

Црвен крст на Република С. Македонија – Општинска организација Кочани денеска ја реализираше младинската крводарителска акција на која крв даруваа 25 крводарители. Младинската акција се реализираше со поддршка на екипа од Институтот за трансфузиона медицина – Скопје и беше наменета за ученици и вработени во средните училишта во Кочани, студенти и млади лица. „Согласно Годишниот…

РЕАЛИЗИРАНА АКЦИЈА ЗА ПОШУМУВАЊЕ – ЗАСАДЕНИ ТРИ ИЛЈАДИ САДНИЦИ

РЕАЛИЗИРАНА АКЦИЈА ЗА ПОШУМУВАЊЕ – ЗАСАДЕНИ ТРИ ИЛЈАДИ САДНИЦИ

Во организација на Општина Кочани, денеска беше спроведена акција за пошумување на месноста над село Бели. Станува збор за пошумување на површини кои претходно беа опожарени. Во денешната акција освен вработените во Општина Кочани, учество зедоа ТППЕ Кочани, екипи од Секторот на Градско зеленило КЈП „Водовод“, како и двете младински организации при средните училишта „Гошо…

ПОМИНА ХУМАНИТАРНИОТ ТИКЕТ НА МАРКО АЛЧЕВСКИ

ПОМИНА ХУМАНИТАРНИОТ ТИКЕТ НА МАРКО АЛЧЕВСКИ

Помина уште еден хуманитарен тикет на MOZZART. И за време на Светското првенство во Катар продолжи MOZZART хуманитарната кампања во која типуваат познатите и ловат добивка која доколку ја погодат, ја донираат по своја желба. Овој пат добитен тикет состави Марко Алчевски, голман на македонскиот фудбалски прволигаш Академија Пандев. Доскорешниот младински репрезентативец на Македонија одбра…

НА 10 И 11 ДЕКЕМВРИ СЛЕДНИ СРЕДБИ НА ОТВОРЕНИ ДЕНОВИ ЗА ПРЕДЛОЗИ И ИДЕИ ОД ГРАЃАНИТЕ

НА 10 И 11 ДЕКЕМВРИ СЛЕДНИ СРЕДБИ НА ОТВОРЕНИ ДЕНОВИ ЗА ПРЕДЛОЗИ И ИДЕИ ОД ГРАЃАНИТЕ

Во текот на изминатиот викенд 3 и 4 декември, во просториите на Општина Кочани беа спроведени Отворени денови за средби со граѓаните, на кои присутните имаа можност да предложат идеи и проекти за оформувањето на Буџетот за 2023 година. Воедно се известуваат граѓаните дека Отворени денови за средби со граѓаните за прибирање предлози за следната…

ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ БИДЕЈЌИ ЈА НАПАДНАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДВОР

ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ БИДЕЈЌИ ЈА НАПАДНАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДВОР

На 04.12.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Кочани, 47-годишна жена од Кочани пријавила дека околу 22.40 часот во дворот од куќата во Кочани била физички нападната од нејзиниот поранешен зет А.З.. По комплетирање на случајот против А.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни соопштенија  од  СВР  Штип

IN MEMORIAM

IN MEMORIAM

ПОЧИНА  САШКО  КОСТОВ  ПОРАНЕШЕН  ПРАТЕНИК  ОД  КОЧАНИ Денес во Кочани на 50 годишна возраст ненадејно почина Сашко Костов, некогашен пратеник во Собранието на Македонија. Утринава за време на судско рочиште во Основен суд – Кочани, му се слошило, добил срцев удар по што веднаш бил пренесен во Општа болница со проширена дејност во Кочани во…

НАЈАВА –  ИЗЛОЖБА НА ОРХАН ЌАМИЛОВ И ВИКТОРИЈА МИТЕВА

НАЈАВА – ИЗЛОЖБА НА ОРХАН ЌАМИЛОВ И ВИКТОРИЈА МИТЕВА

На 07.12.2022 година во НУ ЦК „Бели Мугри“ во Кочани во Салон Фоаје 2 на катот со почеток во 19:00 часот ќе биде отворена излобата „Метармофози“ од Орхан Ќамилов и Викторија Митева. Убава можност за љубителите на уметноста да да присуствуваат на уште една изложба чии автори се наши сограѓани.