„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ГО ЗАОКРУЖИ УСПЕШНИОТ ВИКЕНД СО ПОБЕДА ВО М-16 ЛИГАТА

Во Спорт
февруари 14, 2022
1 минути

Кошаркарите на „Баскет Доно –Деликатес“ со победата во М-16 заокружија еден мошне успешен викенд.

По победите во М-18 и Трета Лига – Исток, вчера кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ во Скопје против екипата на „Вардар“ остварија уште една сигурна победа. Во натпревар во кој беа подобри во сите четвртини тие го совладаа домаќинот со убедливи 95:65 (20:14; 23:20; 36:16; 16:15) во рамките на 11-тото коло во М-16 лигата.

Најефикасен играч на натпреварот беше Дино Лазарев со 40 постигнати кошеви, а по него следуваат: С. Ефремов 22, Манев и Д. Крстов со по 12, Георгиев 7 и Јефтимов 2 постигнати коша.

С. Ивановски