Ознака: кошарка

ОДИГРАН ХУМАНИТАРЕН КОШАРЛАРСКИ НАТПРЕВАР „УЧЕНЦИ“ – „ПРОФЕСОРИ“

ОДИГРАН ХУМАНИТАРЕН КОШАРЛАРСКИ НАТПРЕВАР „УЧЕНЦИ“ – „ПРОФЕСОРИ“

Во спортската сала „Сашо лазаров – чапо“ се одигра најавениот хуманитарен кошаркарски натпревар под покровителство на СОУ !Љупчо Сантов“ – Кочани, „Ученици“ – Професори“. Кошарката беше еден од сегментите на целокупната забава, бидејќи освен спортскиот натпревар организаторите приредија и богата културно-забавма програма висполнета со прекрасна музика, хип хоп, како и лотарија во која беше вклучена…

ДВЕ КОШАРКАРКИ И ЕДЕН КОШАРКАР ЧЛЕНОВИ НА „БАСКЕТ ДИНО“ ОД КОЧАНИ ДЕЛ ОД КОШАРКАРСКИОТ КАМП ВО МАВРОВО

ДВЕ КОШАРКАРКИ И ЕДЕН КОШАРКАР ЧЛЕНОВИ НА „БАСКЕТ ДИНО“ ОД КОЧАНИ ДЕЛ ОД КОШАРКАРСКИОТ КАМП ВО МАВРОВО

Дарија Захариева, Јоана Фудулска и Лука Јангелов членови на кошаркарскиот клуб „Баскет Дино“ од Кочани ќе бидат дел од кошаркарскиот камп во Маврово. Имено Дарија Захариева и Јоана  Фудулска генерација 2011 година и Лука Јангелов генерација 2010 се избрани од страна на селекторите за соодветните генерации кошаркарки, односно кошаркари по одработувањето на селективните тренинзи кои…

ДВЕ ПОБЕДИ НА СТАРТОТ НА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

ДВЕ ПОБЕДИ НА СТАРТОТ НА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ со две победи го започнаа пролетниот дел од првенството во Трета Кошаркарска Лига – група 1“. Во првото пролетно коло како домаќини ја совладаа екипата на „Ролинг“ со убедливи 111:59 (26:20; 34:10; 26:14; 25:15). Самиот резултат по четвртини јасно дава до знаење дека кочанчани во сите четири четвртини беа далеку…

„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ СО ПОБЕДА ГО ЗАВРШИЈА ЕСЕНСКИОТ ДЕЛ ВО ТРЕТА ЛИГА – ГРУПА 1

„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ СО ПОБЕДА ГО ЗАВРШИЈА ЕСЕНСКИОТ ДЕЛ ВО ТРЕТА ЛИГА – ГРУПА 1

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ од Кочани со победа го завршија есенскиот дел од првенството во „Трета кошаркарска лига – група 1“. Тие во салата „Сашо Лазарев – Чапо“ во доста интересен и до самиот крај неизвесен натпревар ја совладаа мошне добрата екипа на „Вардар“ од Скопје 73:67 (19:13; 12:25; 25:16; 17:13). Самиот резултат по…

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ТРЕТИ ПО ПРВИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО ВО М-18

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ТРЕТИ ПО ПРВИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО ВО М-18

Со победата против „ФМП“ од 84:59 кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ есенскиот дел од првенството во М-18 категорија го завршија на третото место. Ја оправдаа улогата на фаворити и како домаќини без поголеми стигнаа до нова победа. Пресудни беа првата и последната четвртина каде квалитетот на кочанските кошаркари дојде до полн израз. Кошевите за „Баскед…

ДВЕ ПОБЕДИ И ЕДЕН  ПОРАЗ ЗА ЕКИПИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

ДВЕ ПОБЕДИ И ЕДЕН ПОРАЗ ЗА ЕКИПИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

Три екипи на кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ ги одиграа натпреварите во изминатиот викенд. Забележани се две победи и еден пораз. Во категорија М-12 за девојчиња „Баскет Дино Деликатес“ одигра натпревар против „МВП Скопје“ на гостински терен и забележа победа 40:21 (11:06;  10:02;  10:07;  09:06) Кошевите за екипата од Кочани ги постигнаа: Манова 17, Фудулска…

РЕЗУЛТАТИ НА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

РЕЗУЛТАТИ НА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ за време на викендот имаа настапи во четири категории кои одиграа пет натпревари на кои забележаа три победи и два порази. М-14  „Спорт Тим“ – „Баскет Дино Деликатес“  35:54 М-16  „Баскет Дино Деликатес“ – „Работнички“  49:96 М-18  „Водно санс 2“ – „Баскет Дино Деликатес“  70:105 „Баскет Дино Деликатес“ – „Баскет…

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1. „МАЏАРИ“ СЕ ПРОШЕТА НИЗ КОЧАНИ

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1. „МАЏАРИ“ СЕ ПРОШЕТА НИЗ КОЧАНИ

„БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“  –  „МАЏАРИ“  65:108 (23:32;  15:27;  21:22;  06:27) Во дерби на колото во Трета Кошаркарска Лига – група 1 екипата на Маџари како гостин славеше на „жешкиот“ терен во Кочани. Кошаркарите на гостинската екипа беа за класа подобри од домаќините за што сведочат бројките по четвртини. Уште по првото полувреме беше јасно дека…

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“, ТРИ ОД ТРИ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“, ТРИ ОД ТРИ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

Одличен викенд за кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ од Кочани. Во три конкуренции, три одиграни натпревари и исто толку победи. М-14 лига, „Ролинг“ – „Баскет Дино Деликатес“ 52:86 (06:22; 11:23; 21:14; 14:27) Кошевите ги постигнаа: Ристов 25; Гошев 22; Јангелов 17; Тасев 8; Крстов 6; Оклох 4; Ангелов 4. М-18 лига, „Баскет Дино Деликатес“ –…

ДВЕ ПОБЕДИ И ЕДЕН ПОРАЗ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

ДВЕ ПОБЕДИ И ЕДЕН ПОРАЗ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ

Со две победи и еден пораз го завршија викендот кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“. Победи извојуваа во М-14 лигата и Трета Кошаркарска Лига – група 1, додека поразени се во Скопје од „МЗТ“. М-14 КОШАРКАРСКА ЛИГА „БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“ – „ПРО  БАСКЕТ“ (КАВАДАРЦИ)  100: 17 ( 20:02; 26:04; 30:04; 24:07) Нерамноправен натпревар. Кочанчани супериорни во…