ОДИГРАНО ВТОРОТО КОЛО ОД ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

Во Спорт
април 3, 2022
0 минути

Се одиграа натпреварите од второто коло од Трета Фудбалска Лига – Исток. Екипата на „Овче Поле“ продолжува да „гази“. Ако во првото коло како гости си поиграа со екипата на „Карбинци“ денес иста судбина ги снајде и играчите на „Чешиново“. Светиниколчани како гости со нова петка во мрежата на домаќинот и со три бода во џебот заминаа дома.

Во Берово домаќините повторно без постигнат гол, но за разлика од првото коло кога и мрежата ја сочуваа денес не беа така успешни па „рибарите“ од Дојран со уловени три бода заминаа од Малешевијата.

И на третиот натпревар одигран во Пробиштип домаќините не и се израдуваа на победата, во натпревар на две просечни екипи мрежите мируваа.

Резултати од 2 коло:

„Малеш“ – „Дојранско Езеро“  0:1

„Чешиново“ – „Овче Поле“  2:5

„Рудар“ – „Карбинци“  0:0

Третото коло се игра следната недела.

С. Ивановски