„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ СО ПОБЕДА ГО ЗАВРШИЈА ЕСЕНСКИОТ ДЕЛ ВО ТРЕТА ЛИГА – ГРУПА 1

Во Спорт
декември 12, 2022
1 минути

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ од Кочани со победа го завршија есенскиот дел од првенството во „Трета кошаркарска лига – група 1“.

Тие во салата „Сашо Лазарев – Чапо“ во доста интересен и до самиот крај неизвесен натпревар ја совладаа мошне добрата екипа на „Вардар“ од Скопје 73:67 (19:13; 12:25; 25:16; 17:13).

Самиот резултат по четвртини покажува каков натпревар одиграа двете екипи по кој сепак бодовите заслужено останаа во Кочани.

Стрелци за  екипата од Кочани: Лазарев 19, Илијев 14, Петрушевски 12, Ивановски 11, Коцев 8, Манасиев 6, Златков 3.

С. Ивановски