ДЕЈАН ЃОРЃИЕВ ГОЛГЕТЕР НА ТУРНИРОТ

Во Спорт
октомври 31, 2023
1 минути

По повод неодамнешната просава „10 години Амфенол Технолоџи Македонија“ се одржа турнир во мал фидбал vна кој зедоа учество осум погони од компанијата (FTG, Tel ad, Connexus, Ke Elektronik, Filec, AAS, Procom, Nox).

По доста интересни натпревари на крајот победник на турнирот стана екипата од погон „Ke elektronik“. Второто место му припадна на погонот од „AAS – Amfenol Antena Solution“, а третопласирани се играчите од погонот „Connexus“.

Најдобар стрелец на турнирот е Дејан Ѓорѓиев од екипата на „Connexus“ со 3 постигнати погодоци.

Компанијата на најдобрите екипи и поединци им врачи ваучери а натпреварите се одржаа на „Заградените терени во ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во Кочани.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ