„ФИЛИТЕА“ И „АМФЕНОЛ“ СО СИГУРЕН СТАРТ НА ТУРНИРОТ

Во Спорт
јули 1, 2023
0 минути

Натпреварите и возбудувањата продолжуваат на Петровденскиот турнир во мал фудбал.

И третиот ден се одиграа два натпревари кои донесоа интересен и ефикасен но преди се фер и коректен фудбал.

Во првиот натпревар „Филитеа“ со сигурна игра го совлада „Еуро петрол“ со 4:2 (1:0), додека во вториот натпревар „Амфенол“ му го нанесе и вториот пораз на „Магнифициент“. Екипата на „Амфенол“ со сигурно и преди се ефикасна игра особено во второто полувреме победи со 6:1 (1:0).

Турнирот продолжува и во Сабота кога на програмата се два нови натпревара.

19:00          „Осоговска куќа“ – „Ауто Велт“

20:00          „Голден бојс“ – „Рели“

С. Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ