ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ЗАТОА ШТО СО ОСТАР ПРЕДМЕТ ПОВРЕДИЛ ДВЕ ЛИЦА

мај 6, 2022
0 минути

На 06.05.2022 околу 01.00 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода М.Н.(26) од с.Спанчево, кочанско, затоа што на 05.05.2022 околу 22.20 часот во куќата на О.С.(35) со остар предмет го нападнал него и Б.Ј.(25) и им нанел повреди.

По целосно комплетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР. Дневни билтени на МВР