ВО ПОЖАР ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

мај 6, 2022
0 минути

На 06.05.2022 во 02.14 часот во ОВР Кочани било пријавено дека во населба  „Трајаново трло“ настанал пожар во помошна просторија, сопственост на  Ѕ.В.(61) од Кочани.  Притоа, со повреди се здобил Ѕ.В.

Екипа наТериторијланата противпожарна единица Кочани го изгаснала пожарот, а увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

ИЗВОР:  Дневни билтени на МВР