ПОРАДИ РАЗБОЈНИШТВО ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

декември 22, 2022
0 минути

На 21.12.2022 во 21.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Н.(39) од Кочани. Тој се сомничи дека извршил „разбојничка кражба“ во куќа на ул.„Наум Наумовски Борче“ во Кочани, каде при обид да одземе предмети од куќата, физички го нападнал сопственикот Н.П.(78). Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

По комплетирање на случајот против З.Н. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Соопштение од СВР  Штип