ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО МАЛОЛЕТНИЧКА КОЈА СЕ ЗДОБИЛА СО ТЕШКИ ТЕЧЕСНИ ПОВРЕДИ

февруари 24, 2023
0 минути

На 23.02.2023 во 13.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани, патничко возило „рено клио“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Т.Ј.(68) од с.Горни Подлог, удрило во малолетничка од Кочани.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Здравствен дом во Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Соопштенија од МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ