ПОЧЕТОКОТ ВО ЗНАК НА СЕЌАВАЊЕ НА ПЕТРУШ ТЕМЕЛКОВ – ПЕРО

Во Спорт
април 2, 2023
1 минути

Пред почетокот на натпреварот од 16-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток  „Академија Чешиново-Облешево“ – „Осогово“домаќините со гест на почит кон семејството Темелкови од Чифлик.

Имено домаќините во знак на почит на предвреме починатиот голем спортски работник и некогашен играч од овие простори Петруш Темелков – Перо излегоа на загревањето во маци со неговиот лик.

Од името на клубот Влатко Заов му врачен дрес на Игор Темелков со името на  неговиот татко.

Потег за почитување.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ