Ознака: чешиново

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ВЛАТКО КОЦЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФК АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ВЛАТКО КОЦЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФК АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Почитувана јавност, откако бев јавно прозван со ”’демант” (не знам по кој основ) од општината Чешиново-Облешево сакам да ве известам како точно стојат работите и тие ке бидат објаснети по ред за сите точки по кои сум спомнат! 1.Лицето Влатко Коцев нема вршено никаков притисок врз советници, администрација и градоначалник, лицето Влатко Коцев има доставувано…

ОПШТИНА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО: ДЕМАНТ НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

ОПШТИНА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО: ДЕМАНТ НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Почитувани, Категорично ги демантираме наводите изнесени во соопштението на ОО СДСМ Чешиново-Облешево, каде се инсинуира дека во општина Чешиново-Облешево службите го прикриваат настанот кога се случил локален пожар кој ја има зафатено и пречистителната станица во с.Кучичино. За објективно информирање на јавноста известуваме дека случајот е евидентиран со внатрешен записник за констатација на фактичката состојба,…

ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО – ШТО СЕ КРИЕ ОД ЈАВНОСТА ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СЕЛО КУЧИЧИНОВО?

ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО – ШТО СЕ КРИЕ ОД ЈАВНОСТА ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СЕЛО КУЧИЧИНОВО?

Почитувани сограѓани , Веќе неколку денови се крие од јавноста случајот со пречистителнста станица  во с.Кучечиново. Како што информираат жителите од селото се случил пожар и направена е голема штета која го отвора прашањето дали пречистителната станица е во полн капацитет и во функција да ја извршува работата како претходно? За овој случај како и…

ОПШТИНА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО: ДЕМАНТ!

ОПШТИНА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО: ДЕМАНТ!

Водејќи се од начелото на транспарентно и одговорно работење, а имајќи ги во предвид притисоците од страна на лицето Влатко Коцев од село Теранци што преку медиуми, што преку статуси во разни групи на социјалните медиуми, што преку притисок на општинската администрација, членовите на Совет и Градоначалникот во смисла на телефонски јавувања, писмени дописи на…

ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ ОПШТИНА „ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ БЕЗ ТРЕТОЛИГАШКИ ФУДБАЛ?

ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ ОПШТИНА „ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ БЕЗ ТРЕТОЛИГАШКИ ФУДБАЛ?

Финансиската криза затропа на вратата на третолигашот „Академија Чешиново-Облешево“ единствениот активен клуб од општина Чешиново-Облешево кој моментно се натпреварува во Трета Фудбалска Лига – Исток. Од клубот се надеваат сепак дека советниците на следната седница на Советот на Општина Чешиново-Облешево ќе соберат сили, ќе ги надминат личните предрасуди и ќе издвојат средства за да клубот…

ТУРНИР НА КОЈ СИТЕ БЕА ПОБЕДНИЦИ – ПОБЕДИ ДРУГАРСТВОТО И ДРУЖЕЊЕТО

ТУРНИР НА КОЈ СИТЕ БЕА ПОБЕДНИЦИ – ПОБЕДИ ДРУГАРСТВОТО И ДРУЖЕЊЕТО

По повод 8. Септември, денот на независноста на Република Македонија а воедно и првиот јубилеј, една година постоење на Фудбалската Академија „Чешиново – Облешево“ во организација на клубот славеник, на теренот во Чешиново се одржа Фудбалски турнир за млади категории. На турнирот на кој учествуваа пет екипи ГФК „Осогово“ (Кочани), „Фудбал старс“ (Кочани), „Академија Постолов-Пандев“…

ФУДБАЛСКИ ТУРНИР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АКАДЕМИЈА „ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“

ФУДБАЛСКИ ТУРНИР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АКАДЕМИЈА „ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“

По повод една година од своето постоење како и денот на независноста на Република Македонија, Академија „Чешиново-Облешево“ организира еднодневен фудбалски турнир. Турнирот ќе се одржи на фудбалскиот терен во Чешиново а на истиот ќе учествуваат: ГФК „Осогово“ (Кочани), „Фудбал старс“ (Кочани), „Академија Постолов-Пандев“ (Штип), „Брегалница (Штип) и домаќинот, организаторот на турнирот Академија „Чешиново-Облешево“. На трите…

СООПШТЕНИЕ НА ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

СООПШТЕНИЕ НА ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Почитувани сограѓани , Изборните лаги на ВМРО ДПМНЕ  на локално ниво од ден на ден се повеќе излегуваат на виделина . Имено ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Далибор Ангелов се веќе 9 месеци власт , а немаат почнато ниту еден од ветените проекти . Но, доколку ги ставиме розевите наочари што ги носи локалната власт на…

ВО САБОТА ЗАПОЧНУВА  50 ИЗДАНИЕ НА ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, „ЧЕШИНОВО 2022“

ВО САБОТА ЗАПОЧНУВА 50 ИЗДАНИЕ НА ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, „ЧЕШИНОВО 2022“

Во Сабота  (09.07.2022 година) со почеток во 18:00 часот закажан е почетокот на годинешното јубилејно 50 издание на Илинденските Спортски Игри, „Чешиново 2022“. За годинешниот турнир несомнено еден од најстарите можеби и на Балканот своето учество го имаат пријавено 14 екипи од кои во групите „1“ и „4“ ќе учествуваат по четири екипи, додека во…

ОДРЕДЕНИ ГРУПИТЕ ЗА 50 ИЗДАНИЕ НА „ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ ЧЕШИНОВО 2022“

ОДРЕДЕНИ ГРУПИТЕ ЗА 50 ИЗДАНИЕ НА „ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ ЧЕШИНОВО 2022“

Дванаесет екипи ќе се борат за победничкиот пехар на годинешното јубилејно 50 издание на „Илинденски Спортски Игри – Чешиново 2022“. Во сите четири групи се најдоа по три екипи со тоа што групата „4“ ја сочинуваат три младински екипи за играчи родени 2003, 2004 и 2005 година. Група  „1“  –  Чифлик, Бање, Крупиште Група  „2“ …

 • 1
 • 2