ПОКАНА ЗА ЗАЕДНИЧКО ЧЕСТВУВАЊЕ НА ДЕНОТ ПОСВЕТЕН НА СВЕТИОТ ВЕЛИКОМАЧЕНИК ДИМИТРИЈ

ноември 6, 2023
1 минути

Почитувани верници

Манастирчето Св.Димитриј -Трајаново трло – Кочани ве повикува на заедничка прослава да го чествуваме денот посветен на Светиот Великомаченик Димтриј.

Вторник вечерна богослужба со почеток 16:00.

После вечерната следува хуманитарна трпеза на љубовта од која сите соберени материјални средства ќе бидат насочени за довршување на манстирчето.

Среда – утрена Богослужба со почеток во 8:00 часот,

10:30 часот  кревање на Славски колач со водосвет,

12:00 осветување на Крстот од страна на нашиот надлежен Архиереј – Митрополит Брегалнички г. Иларион,

13 :00 -делење на Манастирска чорба.

Христос Посреде Нас, ве очекуваме.

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ