ПОРАДИ АГРЕСИВНО ОДНЕСУВАЊЕ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ДВАЈЦА КОЧАНЧАНИ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

април 5, 2024
0 минути

На 04.04.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 61 – годишната В.Б. и Б.Б.(65), двајцата од Кочани, затоа што околу 17.10 часот агресивно се однесувале и ги спречувале полициските службеници при извршување на службените дејствија.

По целосно комплетирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Соопштение од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ