ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК КОЧАНЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

февруари 1, 2024
0 минути

На 31.01.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода И.И.(28) од Кочани затоа што околу 23.00 часот во угостителски објект во Кочани физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По целосно документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Соопштение од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ