Ознака: кражба

ИСЧЕЗНАТО ПА ПРОНАЈДЕНО  ВОЗИЛОТО ЗА ПРВА ПОМОШ

ИСЧЕЗНАТО ПА ПРОНАЈДЕНО ВОЗИЛОТО ЗА ПРВА ПОМОШ

Веста објавена на еден локален медиум во раните утрински часови дека од кругот на Општа болница со проширена дејност – Кочани е исчезнато едно од возилата за прва помош ја разбрани јавноста во Кочани. Според информациите до кои што дојдовме исчезнувањето на возилото од вработен во болницата е пријавено во 03:40 часот. Алармирана е дежурната…

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, РАСЧИСТЕНИ ТЕШКИ КРАЖБИ, УКРАДЕНОТО ЌЕ БИДЕ ВРАТЕНО НА СПОСТВЕНИЦИТЕ

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, РАСЧИСТЕНИ ТЕШКИ КРАЖБИ, УКРАДЕНОТО ЌЕ БИДЕ ВРАТЕНО НА СПОСТВЕНИЦИТЕ

Денеска (25.11.2022) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, извршија претрес во дом на Ј.Ј. (46) во Кочани, при што се пронајдени предмети кои биле одземени при извршени тешки кражби. Исто така, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, полициски службеници од Одделението за внатрешни…

КОЧАНЧАНЕЦ ПРИВЕДЕН ВО СКОПЈЕ ПРИ ВРШЕЊЕ КРАЖБА

КОЧАНЧАНЕЦ ПРИВЕДЕН ВО СКОПЈЕ ПРИ ВРШЕЊЕ КРАЖБА

На 25.08.2022 во 17.55 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Б.М.(22) од Кочани. Тој бил фатен веднаш по извршување кражба од продажен објект на бул. „Борис Трајковски“ и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопственикот. Лицето било задржано во полициска…

ПОРАДИ ИЗВРШЕНИ  КРАЖБИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОД КОСОВО

ПОРАДИ ИЗВРШЕНИ КРАЖБИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОД КОСОВО

На 21.07.2022 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Б.А.(54) и С.С.(63), двајцата од Косово. Тие биле фатени на Градскиот пазар во Кочани при извршување „тешки кражби“ на дрзок начин, односно при одземање пари и други предмети од чанти на неколку лица. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците,…

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД „ГОЦЕВА ШУМА“

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД „ГОЦЕВА ШУМА“

Продолжува крчмењето на заедничките добра затоа што никој досега не откриен и не е изведен пред лицето на правдата. Една непријатна глетка деновиве забележавме на релацијата Кочани-Гратче. Имено некој „паметен“ си ја извадил оградата што ја штитеше „Гоцева шума“ и си ја однел по се изгледа за негови потреби. И сега при вакви појави веднаш…

ПРОНАЈДЕНИ И ОДЗЕМЕНИ ПРЕДМЕТИ ОД ИЗВРШЕНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА, ТЕШКИ КРАЖБИ

ПРОНАЈДЕНИ И ОДЗЕМЕНИ ПРЕДМЕТИ ОД ИЗВРШЕНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА, ТЕШКИ КРАЖБИ

На 31.03.2022, во периодот од 06.00 до 14.30 часот, по претходно добиени сознанија, од страна на полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во соработка со СВР Штип, а во координација со Основното јавно обвинителство Кочани и во содејство со Државниот пазарен инспекторат и Државниот инспекторат за животна…

УКРАЛЕ НАФТА ОД РАБОТНИ МАШИНИ И ПОБЕГНАЛЕ

УКРАЛЕ НАФТА ОД РАБОТНИ МАШИНИ И ПОБЕГНАЛЕ

На 29.03.2022 во 09.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека ноќта на 28/29.03. 2022 година околу 02.00 часот три машки лица извршиле кражба на нафта од работна машина – багер и од товарно моторно возило „сканија“, паркирани на патот во изградба Кочани – Штип, во близина на с.Соколарци. Увид на местото извршила екипа…