Ознака: кражба

РАСЧИСТЕНО РАЗБОЈНИШТВО ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ

РАСЧИСТЕНО РАЗБОЈНИШТВО ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Кочани лишија од слобода тројца малолетници од Кочани поради сомнение дека на 17.02.2024 извршиле разбојништво во Кочани. Според пријавеното, на 17.02.2024 околу 07.00 часот физички и со тврди предмети го нападнале М.А. од Кочани во дворот од неговата куќа, по што му одзеле пари. Со…

ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО ОЈО КОЧАНИ ЗА КРИВИЧНО ДЕЛО „КРАЖБА“

ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО ОЈО КОЧАНИ ЗА КРИВИЧНО ДЕЛО „КРАЖБА“

Одделението за внатрешни работи Кочани поднесе кривична пријава до Основно јавно обвинителство Кочани против правно лице од Пробиштип и одговорните лица Ј.Д.(40) и Р.Д.(43), двајцата од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 став 7 во врска со став 3 и 4 од Кривичниот законик. Пријавените, како вработени…

ПРИВЕДЕН КРАДЕЦ ОД КОЧАНИ, ФАТЕН НА ДЕЛО

ПРИВЕДЕН КРАДЕЦ ОД КОЧАНИ, ФАТЕН НА ДЕЛО

На 06.02.2023, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода К.А.(46) од Кочани. Тој бил затекнат при извршување на „тешка кражба“ во продажен објект кај Градскиот пазар на ул.„Гоце Делчев“ во Кочани. Лицето било задржано во полициска станица и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. ИЗВОР: Дневни соопштенија  од …

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА „ТЕШКА КРАЖБА НА ДРЗОК НАЧИН“

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА „ТЕШКА КРАЖБА НА ДРЗОК НАЧИН“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани при СВР Штип, до Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе кривична пријава против Г.Х.(60) од Република Косово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“, „неовластено навлегување и оштетување на компјутерски систем“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“. Пријавениот, на Градскиот пазар во…

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕШКА КРАЖБА НА ДРЗОК НАЧИН

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕШКА КРАЖБА НА ДРЗОК НАЧИН

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.А.(54) и С.С.(63), двајцата од Република Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“ и „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. Во текот на мај и јули 2022 година, пријавените на Градскиот пазар во Кочани одзеле паричници…

ПОРАДИ РАЗБОЈНИШТВО ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

ПОРАДИ РАЗБОЈНИШТВО ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

На 21.12.2022 во 21.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Н.(39) од Кочани. Тој се сомничи дека извршил „разбојничка кражба“ во куќа на ул.„Наум Наумовски Борче“ во Кочани, каде при обид да одземе предмети од куќата, физички го нападнал сопственикот Н.П.(78). Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани….

ИСЧЕЗНАТО ПА ПРОНАЈДЕНО  ВОЗИЛОТО ЗА ПРВА ПОМОШ

ИСЧЕЗНАТО ПА ПРОНАЈДЕНО ВОЗИЛОТО ЗА ПРВА ПОМОШ

Веста објавена на еден локален медиум во раните утрински часови дека од кругот на Општа болница со проширена дејност – Кочани е исчезнато едно од возилата за прва помош ја разбрани јавноста во Кочани. Според информациите до кои што дојдовме исчезнувањето на возилото од вработен во болницата е пријавено во 03:40 часот. Алармирана е дежурната…

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, РАСЧИСТЕНИ ТЕШКИ КРАЖБИ, УКРАДЕНОТО ЌЕ БИДЕ ВРАТЕНО НА СПОСТВЕНИЦИТЕ

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, РАСЧИСТЕНИ ТЕШКИ КРАЖБИ, УКРАДЕНОТО ЌЕ БИДЕ ВРАТЕНО НА СПОСТВЕНИЦИТЕ

Денеска (25.11.2022) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, извршија претрес во дом на Ј.Ј. (46) во Кочани, при што се пронајдени предмети кои биле одземени при извршени тешки кражби. Исто така, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, полициски службеници од Одделението за внатрешни…

КОЧАНЧАНЕЦ ПРИВЕДЕН ВО СКОПЈЕ ПРИ ВРШЕЊЕ КРАЖБА

КОЧАНЧАНЕЦ ПРИВЕДЕН ВО СКОПЈЕ ПРИ ВРШЕЊЕ КРАЖБА

На 25.08.2022 во 17.55 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Б.М.(22) од Кочани. Тој бил фатен веднаш по извршување кражба од продажен објект на бул. „Борис Трајковски“ и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопственикот. Лицето било задржано во полициска…

ПОРАДИ ИЗВРШЕНИ  КРАЖБИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОД КОСОВО

ПОРАДИ ИЗВРШЕНИ КРАЖБИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОД КОСОВО

На 21.07.2022 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Б.А.(54) и С.С.(63), двајцата од Косово. Тие биле фатени на Градскиот пазар во Кочани при извршување „тешки кражби“ на дрзок начин, односно при одземање пари и други предмети од чанти на неколку лица. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците,…

 • 1
 • 2