СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ РАБОТА ВО ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ПА ПОБАРАЛ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ

април 20, 2023
0 минути

На 19.04.2023 во 17.15 часот  во Полициската станица Кочани, , од Итната медицинска помош Кочани, било пријавено дека за укажување лекарска помош се јавил В.Н.(21) од Македонска Каменица кој што околу 15.40 часот се здобил со повреда при работа во фабрика во Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кочани.

Соопштение д СВР  Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ