ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ ВО ЧИЈ ДОМ Е ПРОНАЈДЕН АМФЕТАМИН

март 16, 2022
0 минути

На 15.03.2022 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле Б.С.(36) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени амфетамин и една дробалка.

По комплетирање на случајот против Б.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип