ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ВО ТЕТОВО

Во Спорт
мај 12, 2023
1 минути

За време на викендот се играат натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата е 19-тото коло во кое екипата на ЖФК „Кочани“ гостува во Тетово.

Освен натпреварот во Велес каде изразит фаворит се гостинките од Струмица и во Македонска Каменица каде претендентот за највисок пласман е фаворит против гостинките од Струга, на другите натпревари се очекува неизвесност во конечниот резултат.

Двојки од 19-тото коло:

„Шкендија“ – „Кочани“

„Каменица Саса“ – „Ас Јунајтед“

„Борец“ – „Тиверија“

„СЦ Истатов“ – „Љуботен“

„Скопје 2014“ – „Деспина“

Слободна во ова коло е екипата на „Речица“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ