ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СО МЕЧ ТОПКА ЗА ОПСТАНОК ВО ЛИГАТА

Во Спорт
март 10, 2023
1 минути

За време на викендот се играат натпреварите од 14-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени.

Во сабота на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани со почеток во 11:00 часот се игра дербито на дното во кое кочанчанки, некогашните Шампиони и победници во Купот ја имаат првата меч топка за зачувување на прволигашкиот статус.

Минатогодишниот шампион „Љуботен“ гостува во Струга, а во „градот на рударите“ каменица гостува екипата на „Скопје 2014“ Мошне интересен е и натпреварот во Струмица каде домаќинките ја пречекуваат екипата на „Деспина“, а „СЦ Истатов“ и гостува на „Шкендија“.

Двојки од 14-тото коло:

„Кочани“ – „Речица“

„Ас Јунајтед“ – „Љуботен“

„Тиверија“ – „Деспина“

„Каменица Саса“ – „Скопје 2014“

„Шкендија“ – „СЦ Истатов“

Слободна во ова коло е екипата на „Борец“.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ