СО ТРИТЕ ПОГОДОКА НА КРСТОВ „ОСОГОВО“ ГО СОВЛАДА „КУМАНОВО“

Во Спорт
февруари 26, 2023
0 минути

Во последниот подготвителен натпревар пред стартот на пролетниот дел од првенството во Трета Фудбалска Лига – Исток денес на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, „Осогово“ го совлада „Куманово“ со 3:0 (3:0).

Кочанчани уште во првиот дел тргнаа поофанзивно и со трите погодока на Кристијан Крстов се замина на одмор.

Во второто полувреме тренерите Аксентиев и Савов извршија по неколку измени па се иокажа дека резултатот од првиот дел беше и конечен.

Во првото пролетно коло кое на програмата е следниот викенд „Осогово“ и гостува на „Победа“ во Валандово.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ