КОЧАНЧАНЕЦ НАПАДНАЛ ЛИЦА ВРАБОТЕНИ ВО КАЗИНО

јуни 11, 2022
0 минути

На 10.06.2022 во 06.40 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека во казино во Кочани, П.П. од Кочани физички ги нападнал вработените Х.М.(21) и Т.В.(59), двајцата од Кочани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билетени од МВР