СТАРТУВА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОНИКВА

декември 8, 2023
0 минути

Обилните врнежи од снег кои на Пониква направија поголема снежна покривка се поклопија некако со терминот за започнување на скијачката сезона.

Како што не информираат, денес во периодот од 10:00 до 15:00 часот љубителите на скијањето ќе можат да ја користат „Патеката 1“. За користење на „Патеката 3“ уште нема доволно снег за да истата биде потполно подготвена.

Пониква ве очекува.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ