Ознака: крадци

СВР ШТИП: ПРИВЕДЕН БЕГАЛЕЦ ОД ЗАТВОР, РАСЧИСТЕНИ НЕКОЛКУ КРИВИЧНИ ДЕЛА

СВР ШТИП: ПРИВЕДЕН БЕГАЛЕЦ ОД ЗАТВОР, РАСЧИСТЕНИ НЕКОЛКУ КРИВИЧНИ ДЕЛА

На 20.06.2022 околу 23.00 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода М.К.(25) од Кочани. Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Куманово и поради основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 и сторени три кривични дела „тешка кражба“ по член 236 од…

СО УПОТРЕБА НА СИЛА ОДЗЕЛЕ ПРЕМЕТИ ОД ДВОРОТ НА КОЧАНЧАНЕЦ

СО УПОТРЕБА НА СИЛА ОДЗЕЛЕ ПРЕМЕТИ ОД ДВОРОТ НА КОЧАНЧАНЕЦ

На 10.06.2022 во 16.38 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 16.20 часот во Кочани, неколку лица со употреба на сила од Л.П. одзеле предмети во неговото дворно место. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР

ДАЛИ НОЌТА МИСТЕРИОЗНО ИЗЧЕЗНАЛЕ ЧЕТИРИ ПАЛЕТИ БЕКАТОН ПЛОЧИ?

ДАЛИ НОЌТА МИСТЕРИОЗНО ИЗЧЕЗНАЛЕ ЧЕТИРИ ПАЛЕТИ БЕКАТОН ПЛОЧИ?

Како што ни јавуваат жители од улицата „Раде Кратовче“ од Кочани, ноќта во вторникот спрема средата на улицата во непосредна близина на училиштето „Раде Кратовче“ мистериозно исчезнале ни помалку ни повеќе туку четири палети бекатон плочи. Ако се знае дека во една палета има 200 плочи тогаш малку е чудно како можеле да бидат извадени…

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД „ГОЦЕВА ШУМА“

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД „ГОЦЕВА ШУМА“

Продолжува крчмењето на заедничките добра затоа што никој досега не откриен и не е изведен пред лицето на правдата. Една непријатна глетка деновиве забележавме на релацијата Кочани-Гратче. Имено некој „паметен“ си ја извадил оградата што ја штитеше „Гоцева шума“ и си ја однел по се изгледа за негови потреби. И сега при вакви појави веднаш…