Ознака: слога 1934

ФК „СЛОГА 1934“ – ВИНИЦА: ИЗЈАВА ДО ЈАВНОСТА

ФК „СЛОГА 1934“ – ВИНИЦА: ИЗЈАВА ДО ЈАВНОСТА

Изјава до Виничката спортска јавност од капитенот на Слога 1934 Виница – АЦЕ Илиев, играчите, стручниот штаб и управата на клубот. Почитувана  фудбалска јавност, Сакаме да Ве информираме дека во изминатите десетина дена ние како играчи и стручен штаб на нашиот и ваш клуб не сме во тренажен процес, односно не тренираме. Веќе два и…

КРСТЕ КРСТЕВ СЕ ВРАТИ НА КОРМИЛОТО НА „СЛОГА 1934“

КРСТЕ КРСТЕВ СЕ ВРАТИ НА КОРМИЛОТО НА „СЛОГА 1934“

По заминувањето на Шефот на стручниот штаб на Виничкиот второлигаш Даниел Стојановски, од денес за нов кормилар на „Слога 1934“ е изменуван Крсте Крстев. Крстев и е позната на фудбалската јавност во Виница. Пред три години кога „Слога 1934“ беше на последното место на табелата во Трета Фудбалска Лига – Исток успеа да ја воведе…

БЛАГОЈЧО КОЦЕВ НА ЗЕЛЕНИОТ ТЕРЕН ДУРИ ВО НАРЕДНОТО ПРВЕНСТВО

БЛАГОЈЧО КОЦЕВ НА ЗЕЛЕНИОТ ТЕРЕН ДУРИ ВО НАРЕДНОТО ПРВЕНСТВО

За одбранбениот играч на „Слога 1934“ од Виница а во минатите првенства и на „Осогово“ од Кочани Благојчо Коцев годинешното првенство е завршено. Коцев повреда заработи во првото пролетно коло против екипата на „Пехчево“ и од тогаш е надвор од зелениот терен. Лекарите според првите направени снимки се сомневаа дека е повреден менискусот и му…

„СЛОГА 1934“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

„СЛОГА 1934“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

Второлигашот од Виница, „Слога 1934“ од вчера (Понеделник) и официјално ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втора Фудбалска Лига – Исток. Шефот на стручниот штаб на виничани Никола Кузманов ги запозна играчите за начинот на подготовките по што беше одработен првиот тренинг. На првата прозивка освен Христијан Митревски кој замина во ГФК…

ОСТАНУВА ИЛИ ЗАМИНУВА СТОЈЧЕ СТОЈОВ

ОСТАНУВА ИЛИ ЗАМИНУВА СТОЈЧЕ СТОЈОВ

Несомнено еден од најдобрите играчи на „Слога 1934“ Стојче Стојов е еден од најмногу бараните играчи во овој преоден рок. За услугите на Стојов интерес покажуваат повеќето клубови од вторите лиги но и еден клуб од првата фудбалска лига. „Да има интерес на некои клубови, но јас најпрвин како што е редот ќе седнам со…

ЗАВРШИ ДОГОВОРОТ ЗА ПОЗАЈМИЦА НА ЕРИОН ШУКУ

ЗАВРШИ ДОГОВОРОТ ЗА ПОЗАЈМИЦА НА ЕРИОН ШУКУ

По една полусезона помината во „Слога 1934“, напаѓачот Ерион Шуку се врати во „Шкупи“. Имено Шкупи и „Слога 1934“ – Виница имаа договор за позајмица на една полусезона, па откако тој договор заврши напаѓачот на виничкиот второлигаш Шуку, кој остави мошне добар впечаток во есенскиот дел од сезоната се врати во својот матичен клуб. С….