ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ – „РУДАР“ ДЕРБИ НА КОЛОТО

Во Спорт
октомври 21, 2022
1 минути

Во недела со почеток во 13:00 часот се играат натпреварите од 7-то коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. На програмата се неколку интересни натпревари но сепак вниманието го привлекува натпреварот во Кочани помеѓу „Осогово“ и „Рудар“ од Пробиштип.

Некогаш овие натпревари привлекуваа големо внимание кај љубителите на фудбалот бидејќи беа интересни, неизвесни но со многу фудбалски убавини бидејќи играа играчи кои и те како знаеа да ги разгалат срцата на својата публика.

Ако нкогаш беше така, зошто и во недела да не се повтори историјата, да има убав и отворен фудбал со многу голови. И едните и другите имаат играчи кои можат тоа задоволство да им го понудат на гледачите.

Двојки за 7-то коло:

„Осогово“ – „Рудар“

„Карбинци“ – „Брегалница“ (Д)

„Вардарски“ – „Овче Поле“

„Тиверија“ – „Академија Чешиново-Облешево“

„Победа“ (В) – „Спартмани“

„Малеш“ – „Дојранско езеро“

С. Ивановски