УКРАЛЕ НАФТА ОД РАБОТНИ МАШИНИ И ПОБЕГНАЛЕ

март 30, 2022
1 минути

На 29.03.2022 во 09.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека ноќта на 28/29.03. 2022 година околу 02.00 часот три машки лица извршиле кражба на нафта од работна машина – багер и од товарно моторно возило „сканија“, паркирани на патот во изградба Кочани – Штип, во близина на с.Соколарци.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Кочани. Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР  Штип