ВО СООБРАЌАЈКА НА ЧЕТИРИ ВОЗИЛА ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ

јануари 3, 2022
1 минути

Во сообраќајката која се случи денес попладне неколку метри над мостот за Општа болница со проширена дејност – Кочани, три лица се повредени.

Во сообраќајката учествувале четири патнички моторни возила сите со Кочански регистарски таблички.

Повредените лица се пренесени во Општа болница со проширена дејност – Кочани.

Според дежурната екипа во Општа болница со проширена дејност – Кочани најпрвин лекарска помош побарале маж и жена кои биле во едното возило а подоцна лекарска помош побарала и друга жена од друго возило.

Мажот (55) има посекотини на главата и по укажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување, додека неговата сопатнича (54) се здобила со скршеница на левата надлактица, повреди на главата и вилицата и нагмечување на градите здобиено од заштитниот каиш. Другата жена која подоцна побарала помош не се сеќава на настанот а има повреди на главата и на градите исто како и првата од заштитниот каиш.

На место на настанот излезена е увидна екипа од Полициска станица – Кочани која ги утврдува причините за сообраќајката.

С. Ивановски

Благодарност до порталот „Гласно“ за фотографијата