ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ БИЛ НАПАДНАТ ОД ЕДНО ЛИЦЕ

октомври 4, 2023
0 минути

На 03.10.2023 во 20.20 часот во Полициската станица Кочани, Д.С.(49) од с.Горни Подлог, кочанско, пријавил дека околу 20.00 часот на ул.„Стамен Манов“ во Кочани, додека извршувал службени задачи како раководител на водоводна мрежа во комунално претпријатие, бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Соопштение  на  СВР  Штип