ЛК СДММ КОЧАНИ – АЛАРМ ЗА ХУМАНОСТ

февруари 13, 2023
0 минути

Почитувани,

ЛК СДММ Кочани организира хуманитарна акција за помош на настраданите од земјотресите во Турција и Сирија.

Ги повикуваме сите хумани граѓани да донираат конзервирана храна, ќебиња, зимски семејни шатори, греалки на струја, вреќи за спиење, столици и креветчиња на расклопување, кујнски сетови секој ден од 13.02 до 17.02 во просториите на ОО СДСМ Кочани или на нашиот пункт во Градскиот Трговски Центар во среда 15.02 и четврток 16.02.

Да ја покажеме хуманоста на дело.

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ