ПОРАДИ НАПАД НА СВОЈАТА ПОРАНЕШНА СОПРУГА КОЧАНЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

април 7, 2022
1 минути

На 06.04.2022 полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Е.А.(43) од Кочани, бидејќи околу 02.30 часот физички ја нападнал неговата поранешна 25-годишна сопруга во домот на нејзините родители.

По документирање на случајот против Е.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип