ПОЖАР ВО НАСЕЛБАТА ОРИЗАРИ

април 7, 2022
0 минути

На 06.04.2022 во 00.09 часот во СВР Штип , било прјавено дека во населбата Оризари, кочанско, настанал пожар во помошна просторија и кокошарник во дворно место на куќа сопственост на С.М.(65).

Пожарот бил изгаснат од територијалната противпожарна единица Кочани.

Во пожарот повредени лица нема, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип