ПОЖАР ВО ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА ЗРНОВЦИ

февруари 26, 2024
0 минути

Утринава околу 07:00 часот во Територијалната Противпожарна Единица – Кочани пристигната е дојава за пожар во зградата на Општина Зрновци.

Според дојаваат било запалено електричното броило а поради сериозноста да не се прошири пожарот интервенирано е со 3 возила и 5 пожарникари.

Во 08:40 часот пожарот е целосно изгаснат, а во меѓувреме информирани се ЕВН и увидните екипи на МВР.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ