Ознака: потрага

СЕ ТРАГА ПО  ИЗГУБЕНО ЛИЦЕ ОД СЕЛО ГРДОВЦИ

СЕ ТРАГА ПО ИЗГУБЕНО ЛИЦЕ ОД СЕЛО ГРДОВЦИ

Како што не информираат, во моментот екипа од  ДПСС (Доброволната Планинска Спасителска Служба)  „Осогово“ – Кочани е во потрага по изгубено лице од село Грдовци. По добиениот повик од бројот 112, дванаесет членови на спасителската служба излезени се на терен. Во исклучително тешки услови се трага по лице во атарот на Општина Зрновци, а дополнителен…

ВО СПАСУВАЊЕТО НА ТРОЈЦАТА МОТОЦИКЛИСТИ УЧЕСТВУВАА И ЧЛЕНОВИ ОД ДПСС „ОСОГОВО“ ОД КОЧАНИ

ВО СПАСУВАЊЕТО НА ТРОЈЦАТА МОТОЦИКЛИСТИ УЧЕСТВУВАА И ЧЛЕНОВИ ОД ДПСС „ОСОГОВО“ ОД КОЧАНИ

Спасувањето на тројцата мотоциклисти кои во текот на вчерашниот ден се загубиле на планината Плачковица е една од главните вести на денот. Некои медиуми намерно или не во своите известувања  сакаат да  споменат дека во мисијата за спасување учествуваше и ДПСС (Доброволната планинска спасувачка служба) „Осогово“ од Кочани. „Утринава во 03:15 часот бевме известени од…

ИСЧЕЗНА ПОСТОЛ ЦВЕТКОВ ОД КОЧАНИ

ИСЧЕЗНА ПОСТОЛ ЦВЕТКОВ ОД КОЧАНИ

Исчезнат е Постол Цветков – 71 годишна возраст, висок 172cm. Последен пат е виден излегувајќи од домот на 16.06.2022 на улица “Никола Вапцаров” во 10:30 часот. Ве замолувам за било каква информација. доколку некој го има видено. Контакт: 071-326-193

РОДИТЕЛ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕГОВАТА ЌЕРКА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА ОД ДОМОТ

РОДИТЕЛ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕГОВАТА ЌЕРКА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА ОД ДОМОТ

На 24.03.2022 во 11.40 часот во Полициската станица Кочани, Г.С.(41) од с.Тркање, кочанско, пријавил дека неговата ќерка С.С.(14) се оддалечила од домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип

ИСЧЕЗНАТАТА ЖЕНА ПО КОЈА ШТО СЕ ТРАГАШЕ ПРОНАЈДЕНА МРТВА

ИСЧЕЗНАТАТА ЖЕНА ПО КОЈА ШТО СЕ ТРАГАШЕ ПРОНАЈДЕНА МРТВА

На 17.01.2022 во 14.55 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на место викано „Горица“, во непосредна близина на магистралниот пат Кочани-Делчево, во канал за наводнување, било пронајдено безживотното тело на Ј.Л.(56) од нас.Оризари, кочанско, за која на 11.01.2022 било пријавено дека се оддалечила од домот. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од…

СЕ ТРАГА ПО ИСЧЕЗНАТА 56 ГОДИШНА ЖЕНА ОД ОРИЗАРИ

СЕ ТРАГА ПО ИСЧЕЗНАТА 56 ГОДИШНА ЖЕНА ОД ОРИЗАРИ

Исчезна 56 годишната Јасмина Лазарова од Оризари. Јасмина е  висока околу 150 сантиметри и е со проседа кратка коса. Последен пат била облечена во кафеав капут,и носела црна капа на главата. По исчезнатата Јасмина освен членови од семејството и полицијата во потрагата се вклучени и пожарникари од Доброволното против пожарно друштво од Кочани според кои…