ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО НЕДЕЛА 3-ТО КОЛО

Во Спорт
септември 29, 2023
1 минути

Во Недела со почеток во 14?00 часот се играат натпреварите од 3-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток.  На програмата се интересни натпревари, а вниманието на љубителите на фудбалот го привлекуваат посебно натпреварите во Берово и Дојран, но ништо помалку нема да биде интересно и во Виница, односно Струмица.

Двојки за 3-тото коло:

„Тиверија“ – „Рудар“

„Малеш“ – „Овче Поле“

„Дојранско Езеро“ – „Вардарски“

„Слога 1934“ – „Ударник“

Слободна е екипата на „Карбинци“.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ