УТРЕ КАЈ СТРИШАНСКА ЧЕШМА ЧЕСТВУВАЊЕ ПО ПОВОД ВЕРСКИОТ ПРАЗНИК „СВ. АРХАНГЕЛ МИХАИЛ“

ноември 20, 2023
0 минути

Утре (Вторник) со почеток во 11:00 часот кај „Стришанска чешма“ продолжува традицијата.  По повод верскиот празник „Св. Архангел Михаил“ ќе се одржи црковно народен собир на кој се очекува по враќање од Виница да присуствува и владиката Иларион.

Годинава честа да биде домаќин (кум) на чествувањето е Влатко Симеонов.

Домаќинот ги поканува сите верници да се придружат на чествувањето.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ