ВО САБОТА СТАРТУВА ГОДИНЕШНОТО ПРВЕНСТВО ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ

Во Спорт
септември 12, 2023
0 минути

Во Сабота и официјално се крева завесата во Втора Фудбалска Лига за жени.

За првите две места од кои првиот директно влегува во Првата Фудбалска Лига за жени а второпласираниот игра бараж натпревар ќе се борат осум екипи меѓу кои и минатогодишните прволигаши и некогашни шампиони „Кочани“ и „Борец“ од Велес.

Екипата на „Кочани“ во првото коло ќе биде домаќин на „Порече“ но натпреварот ќе се игра во Виница со почеток во 12:00 часот бидејќи истиот ден „Осогово“ како домаќин во рамките на Втората Фудбалска Лига ја пречекува екипата на Охрид.

Двојки за првото коло:

„Кочани“ – „Порече“

„Билјанини извори“ – „Вардар“

„„Борец“ – „Победа“ (Валандово)

„Атлетико“ – „Плачковица“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ