КУПИ ВЛЕЗНИЦА, ПОМОГНИ МУ НА ОЛИВЕР

Во Спорт
април 26, 2024
1 минути

Почитувани,натпреварот од 26-то  коло во Втора МФЛ кој ке се одигра  на ден  27.04.2024 год. на градскиот стадион ,,Никола Мантов,,во Кочани помегу екипите на Осогово и Караорман од Струга ке биде од хуманитарен карактер .Средствата од продажба на билети од овој натпревар ке бидат наменети за лекување на Оливер Мирозов од Кочани ,дете со аутизам на кое му се потребни терапии и медицински третмани за подобрување на комуникативноста.Ги повикуваме нашите верни навивачи и симпатизери на Осогово да дојдат утре во што поголем број и да има дадеме силна подршка на нашите фудбалери на овој натпревар против директниот конкурент во борбата за опстанок.Се надеваме дека со подршка од трибините ке дојдеме до посакуваната победа ,а воедно со купен билет ке помогнеме и на Оливер.

Сите на стадион,За Оливер,за Осогово.

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ