ПРИ ПРЕТСРЕ НА ДОМ ВО КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА

ноември 30, 2022
1 минути

На 29.11.2022 во Кочани, полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани го лишиле од слобода Д.Ј.(23) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Д.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР