ПРИВЕДЕНИ ДИЛЕРИ ВО ОБИД ДА ПРОДАДАТ ХЕРОИН ВО КОЧАНИ

август 7, 2022
0 минути

На 06.08.2022 во 15.00 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР