Ознака: џудо

НА ТУРНИРОТ „ПРИЛЕП ГРАД ХЕРОЈ“ СЕДУМ МЕДАЛИ ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“.

НА ТУРНИРОТ „ПРИЛЕП ГРАД ХЕРОЈ“ СЕДУМ МЕДАЛИ ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“.

На Меѓународниот џудо турнир „Прилеп град херој“ кој за време на викендот се одржа во Прилеп, во конкуренција на 320 натпреварувачи џудистите на „Гладијатор“ од Кочани освоија вкупно 7 медали, од кои 2 сребрени и 5 бронзени. Лука Савев и Анастасија Стошиќ стигнаа до среброто, додека бронзата ја освоија: Марко Симеонов, Ненад Максимов, Томислав Ристов,…

МЕЃУНАРОДЕН ЏУДО НАТПРЕВАР, ГЛАДИЈАТОР СО ДЕВЕТ МЕДАЛИ

МЕЃУНАРОДЕН ЏУДО НАТПРЕВАР, ГЛАДИЈАТОР СО ДЕВЕТ МЕДАЛИ

Во организација на Џудо Федерацијата на Република Северна Македонија во Скопје се одржа Меѓународен џудо натпревар. Во конкуренција на 180 натпреварувачи џудистите на „Гладијатор“ од Кочани освоија 9 медали,од кои четири сребрени и 5 бронззени. Милан Станоев, Лазар Нацев, Дамјан Крстов, Марко Максимов се закитија со сребрените медали, додека бронзите се најдоа на градите на:…

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ СО ДЕВЕТ ОСВОЕНИ МЕДАЛИ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА ДЕЦА И ПИОНЕРИ

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ СО ДЕВЕТ ОСВОЕНИ МЕДАЛИ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА ДЕЦА И ПИОНЕРИ

Во организација на Џуди Федерацијата на Северна Македонија во неделата Кавадарци беше домаќин на „Државно првенство за деца и пионери“. Џудо Клубот „Гладијатор“ од Кочани на првенството учествуваше со 11 натпреварувачи кои на крајот освоија 9 медали. Првото место го освоија Матео Станоев и Габриел Станоев, второпласиран е Томислав Ристов, додека на третото место  на…

ТРИ МЕДАЛИ З А ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“

ТРИ МЕДАЛИ З А ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“

Во организација на Џудо Федерацијата на Македонија во Кавадарци се одржа годинешното „Државно првенство за кадети и кадетки“ ЏК „Гладијатор“ од Кочани на првенството партиципираше со пет натпреварувачи кои во конкуренција на 80 натпреварувачи освоија три медали од кои една сребрена и две бронзени. Станислав Грпов го освои сребрениот медал додека бронзените ги освоија Стефанија…

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО СОФИЈА

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО СОФИЈА

Денес во Софија се одржа меѓународен натпревар во традиционално Џудо каде членовите на ЏК „Гладијатор“ од Кочани настапија со 3 натпреварувачи и се закитија со три места и тоа: Христијан Павлов 1 место, Дамјан Крстов 2 место, Ненад Максимов 3 место. Исто така Дамјан Крстов беше прогласен за најдобар техничар на турнирот. Покрај овој настан…

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА МЛАДИ ПИОНЕРИ И СЕНИОРИ

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА МЛАДИ ПИОНЕРИ И СЕНИОРИ

Во организација на Џудо Федерацијата на Македонија во Струга се одржа Државното првенство за млади пионери и сениори. Во конкуренција на повеќе од 200 џудисти, Џудо Клубот „Гладијатор“ од Кочани партиципираше со 11 натпреварувачи кои освоија 2 златни и 3 бронзени медали. Андреа Стојанова и Милан Станоев се закитија со златни медали, додека бронзата се…

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ СО НОВ ЧЛЕН ВО СЕМЕЈСТВОТО

ЏК „ГЛАДИЈАТОР“ СО НОВ ЧЛЕН ВО СЕМЕЈСТВОТО

Од денес натаму во семејството на Гладијатор Кочани имаме нов член кој веќе и го одработи првиот тренинг. Нас ни се приклучи Claudia Cerutti член на Италијанската репрезентација. Claudia ги препозна најдобрите на истокот и дојде се приклучи кај нас. Дуваат нови ветрови тренираме напредуваме со европските вредности. ЏК „Гладијатор“

ОДРЖАН ЏУДО СЕМИНАР „ПОДОБРИ ГО СВОЈОТ КЛУБ“

ОДРЖАН ЏУДО СЕМИНАР „ПОДОБРИ ГО СВОЈОТ КЛУБ“

Во организација на Џудо Федерацијата на Република Северна Македонија (ЏФРСМ) за време на викендот се одржа џудо семинар под мотото „Подобри го својот клуб“. На семинарот меѓу големиот број тренери – претставници од џудо клубовите во Македонија, Џудо Клубот „Гладијатор“ партиципираше со двајца свои претставника кои по неговото завршување се стекнаа со дипломата „Тренер од…

ЏУДИСТИТЕ НА „ИПОН“ ОД СКОПЈЕ ШАМПИОНИ ВО ЕКИПНА КОНКУРЕНЦИЈА

ЏУДИСТИТЕ НА „ИПОН“ ОД СКОПЈЕ ШАМПИОНИ ВО ЕКИПНА КОНКУРЕНЦИЈА

Во организација на Џудо Клуб „Гладијатор“ и Џудо Федерацијата на Македонија денес во Кочани се одржа Државното екипно првенство во џудо микс. Поради состојбата со Ковид 19 на првенството учествуваа само четири екипи со педесетина натпреварувачи. По доста интересни борби Државен шампион во екипна конкуренција микс станаа членовите на Џудо Клубот „Ипон“ од Скопје, пред…

ЗЛАТО И СРЕБРО ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“ ОД КОЧАНИ

ЗЛАТО И СРЕБРО ЗА ЏУДИСТИТЕ НА „ГЛАДИЈАТОР“ ОД КОЧАНИ

Во организација на Џудо Федерацијата на Македонија, денес во Скопје се одржа „Државното првенство за деца и млади до 23 години“. На првенството ЏК „Гладијатор“ од Кочани учествуваше со 5 натпреварувачи кои освоија еден златен и еден сребрен медал. Првото место и златниот медал во категорија + 50 килограми се најде на градите на Габриел…

 • 1
 • 2