Ознака: кошарка

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА

ИСТОРИЈАТА  СЕ  ПОВТОРИ  КОГА  ИГРААТ  „РАБОТНИЧКИ“  И  ЕКИПА  ОД  КОЧАНИ  ВО  СКОПЈЕ „РАБОТНИЧКИ  2018“  –  „БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“ 67:53  (15:19;  29:12;  07:10;  16:12) И по повеќе од две децении кога кошаркарите на „Работнички“ за противник имаат екипа од „Кочани“ мора да добијат помош од судиите за да дојдат до победа. Така беше во минатото кога…

М-16 КОШАРКАРСКА ЛИГА – КОЧАНЧАНИ ДАЛЕКУ ПОДОБРИ ОД ГОСТИТЕ ОД ТЕТОВО

М-16 КОШАРКАРСКА ЛИГА – КОЧАНЧАНИ ДАЛЕКУ ПОДОБРИ ОД ГОСТИТЕ ОД ТЕТОВО

„БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“  –  „ТЕТОВА  БУЛС“  99:60 (22:14;  31:18;  26:13;  20:15) Сигурна победа од 39 кошеви разлика остварија кошаркарите на „Баскет Дино деликатес“ во М-16 Кошаркарската лига на Македонија. Самиот почеток на натпреварот покажа дека вечерва кочанските кошаркари ќе немаат силен противник па резултатот од четвртина во четвртина само се зголемуваше што на крајот резултираше…

М-18 МАКЕДОНСКА КОШАРКАРСКА ЛИГА

М-18 МАКЕДОНСКА КОШАРКАРСКА ЛИГА

„БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“  –  „СТРУМИЦА“  87:79  (19:21; 21:20; 21:16; 26:22) Вечерва кошаркарите на „Баскет Дино деликатес“ забележаа нова победа. Овој пат во рамките на М-18 Македонска кошаркарска лига „Баскет Дино Деликатес“ ја совлада екипата на „Струмица“ 87:79. Победата е извојувана во второто полувреме бидејќи струмичани се покажаа како солидна екипа. Во првите две четвртини се…

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ се пласираа во полуфиналето во Трета Кошаркарска Лига откако и во вториот натпревар беа подобри од „Дибро Иглс“. Кочанчани денес и во Дебар ја совладаа симпатичната екипа на „Дибро Иглс“ 86:74 (12:18; 23:21; 17:14; 34:21). Домаќините добро го започнаа натпреварот и по првата четвртина имаа водство од шест поени разлика,…

„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ГО ЗБРИША „ДИБРО ИГЛС“ ВО ПРВИОТ ЧЕТВРТФИНАЛЕН НАТПРЕВАР

„БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ГО ЗБРИША „ДИБРО ИГЛС“ ВО ПРВИОТ ЧЕТВРТФИНАЛЕН НАТПРЕВАР

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ од Кочани во една фуриозна игра го збришаа „Дибро Иглас“ од Дебар во првиот четврт финален натпревар во разигрувањето во Трета кошаркарска лига на Македонија. Кочанчани заслужено славеа 109:73 (23:18; 26:16; 34:20; 26:19) со што направија голем исчекор за пласманот меѓу четирите екипи во Македонија. Самиот резултат по четвртини кои…

АЈДЕ СИТЕ ВО САБОТА НА КОШАРКА – „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ПРЕД ВРАТИТЕ НА ПОЛУФИНАЛЕТО?

АЈДЕ СИТЕ ВО САБОТА НА КОШАРКА – „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ПРЕД ВРАТИТЕ НА ПОЛУФИНАЛЕТО?

Утре (Сабота) со почеток во 18:00 часот во салата „Сашо Лазарев – Чапо“ во Кочани, кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ го играат првиот од серијата 1/4 финални натпревари во Третата кошаркарска лига на Македонија. „Баскет Дино Деликатес“ за противник ќе ја има екипата на „Дибро Иглс“ од Дебар. Натпреварите од 1/4 финалето се играат на…

М-18 КОШАРКАРСКА ЛИГА, ПРВА ПОБЕДА ВО ДОИГРУВАЊЕТО ЗА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

М-18 КОШАРКАРСКА ЛИГА, ПРВА ПОБЕДА ВО ДОИГРУВАЊЕТО ЗА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

Прва победа за кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ во доигрувањето во М-18 кошаркарската лига. Во второто коло кочанските кошаркари ја совладаа екипата на „Гостивар“ со резултат 90:84 (27:20; 20:19; 20:26; 23:19). И двете екипи одиграа интересен и крајно возбудлив натпревар што го покажува и резултатот по четвртини. Играчите се бореа за секоја топка а беа…

СТРУШКИ СУДИИ ОСВЕН ВО ФУДБАЛОТ „РАСТУРААТ“ И ВО КОШАРКАТА

СТРУШКИ СУДИИ ОСВЕН ВО ФУДБАЛОТ „РАСТУРААТ“ И ВО КОШАРКАТА

Уште не стивнале обвинувањата за струшките судии кои со досудениот па поништениот пенал ја осакатија екипата на ГФК „Тиквеш“ на натпреварот против „Шкупи“ што се одигра во Скопје во рамките на Првата Фудбалска Лига, кога се појавија нови обвинувања за друга судиска двојка од Струга која очигледно не знае да суди ама знае да „растура“…

ДРАМАТА ВО СКОПЈЕ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

ДРАМАТА ВО СКОПЈЕ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

Во последното коло од регуларниот дел на првенството во Трета Кошаркарска Лига – Исток, во еден драматичен и крајно неизвесен натпревар кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ успеаја да го совладаат „Вардар“ во Скопје 85:79 дури во продолжението откако во регуларниот дел натпреварот заврши 72:72. Првите две четвртини им припаднаа на домаќините кои на полувреме заминаа…

ДВЕ ВАЖНИ ПОБЕДИ И ЕДЕН ПОРАЗ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

ДВЕ ВАЖНИ ПОБЕДИ И ЕДЕН ПОРАЗ ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

За време на викендот кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ одиграа три средби на јкои забележаа две мошне значајни победи и еден пораз. Во Трета лига кочанчани загубија на гостувањето во Скопје од домаќинот „Младинец“ 65:70 (22:10; 18:27; 14:09; 11:24). Самиот резултат покажува дека натпреварот изобилувал со пресврти а победникот бил решен дури во последниот квартал…