Ознака: кошарка

КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР ВО ЧЕСТ НА САШО ЛАЗАРЕВ – ЧАПО

КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР ВО ЧЕСТ НА САШО ЛАЗАРЕВ – ЧАПО

Утре (Понеделник) се навршуваат четириесет денови како засекогаш не напушти Кочанската кошаркарска големина  Сашо Лазарев – Чапо. По тој повод неговите ученици од неколку генерации закажа  кошаркарски натпревар во негова чест. Натпреварот започнува во 21:00 часот а на полувремето на истиот ќе има натпревар во шутирање тројки, најголемото „оружје“ на Чапо со чии удари многу…

СИНОЌА ВО КОЧАНИ СЕ ОДИГРА ЕМОТИВЕН КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР

СИНОЌА ВО КОЧАНИ СЕ ОДИГРА ЕМОТИВЕН КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР

Синоќа во Кочани во рамките на М-18 Втора Кошаркарска Лига – Исток кошаркарите на „Баскет Дино – Деликатес“ и „Еуро Никел“ од Кавадарци одиграа емотивен кошаркарски натпревар. Целата предигра, самиот натпревар и неговиот крај полни со емоции беа посветени на кочанската кошаркарска легенда Сашо Лазарев – Чапо кој прерано реши да замине меѓу Ангелите. Во…

НОВА ПОБЕДА ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО – ДЕЛИКАТЕС“

НОВА ПОБЕДА ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО – ДЕЛИКАТЕС“

Во заостанатиот натпревар од М-18 во Втора Кошаркарска Лига – Исток, вечерва во Кочани кошаркарите на домаќинот „Баскет Дино – Деликатес“ сосема заслужено славеа над екипата на „Еуро Никел“ од Кавадарци со 89:79 (27:17; 21:20; 21:14; 20:28) Кочанчани беа поуспешни во првите три четвртини кога создадоа недостижна разлика од 18 поени разлика, која гостите успеаја…

ПРЕД „БАСКЕТ ДИНО“ ПАДНА И „РАБОТНИЧКИ“

ПРЕД „БАСКЕТ ДИНО“ ПАДНА И „РАБОТНИЧКИ“

Кошаркарите на „Баскет Дино“ од Кочани продолжуваат со добрите настапи. За време на викендот во натпреварите од М-18 Кошаркарската лига тие го совладаа „Работнички“ со 92:79 (18:12; 27:18; 18:30; 29:19). Во првите две четвртини кочанчани остварија убедливо водство од 15 поени разлика, но во третиот квартал гостите со една мошне прецизна игра успеаја да намалат…

ВТОРА ТРЕТОЛИГАШКА ПОБЕДА ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

ВТОРА ТРЕТОЛИГАШКА ПОБЕДА ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

Кошаркарите на „Баскет Дино“ продолжуваат со серијата добри натпревари и остварени победи. За време на викендот во рамките на второто коло од Трета Кошаркарска Лига „Баскет Дино“ славеше над добрата екипа на „Спорт Тим“ од Неготино 101: 79 (18:13; 28:28; 28:22; 27:16) со што ја забележа и втората победа во ова натпреварување. Во првите две…

УСПЕШЕН ПРЕДИЗБОРЕН ВИКЕНД ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

УСПЕШЕН ПРЕДИЗБОРЕН ВИКЕНД ЗА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

Изминатиот викенд беше доста успешен за кошаркарите на „Баскет Дино“ од Кочани. Тие во рамките на 3-тото коло од Трета Македонска Кошаркарска Лига како домаќини ја совладаа на „Крива Паланка“ со резултат 96:65 (25:16; 21:19; 24:16; 26:14).  Најефикасен играч кај домаќините беше Филипов со 27 поени (погодени 7 тројки), а потоа следуваат: Илиев со 13,…