Ознака: кошарка

„БАСКЕТ ДИНО“ ДО ВТОРА ПОБЕДА ВО ТРЕТАТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1

„БАСКЕТ ДИНО“ ДО ВТОРА ПОБЕДА ВО ТРЕТАТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1

Кошаркарите на „Баскет Дино“ од Кочани ја остварија и втората победа во годинешното првенство во Трета Кошаркарска Лига – група 1, откако како домаќини во второто коло ја совладаа екипата на „Овче Поле“ со 132:70 (29:15; 42:25; 30:19; 31:11). Самиот резултат по четвртини зборува каков натпревар се играше во Кочани. Домаќините супериорни во текот на…

„БАСКЕТ ДИНО“ ДОМАЌИН ВО ВТОРОТО КОЛО ОД ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1

„БАСКЕТ ДИНО“ ДОМАЌИН ВО ВТОРОТО КОЛО ОД ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ГРУПА 1

Во Сабота и Недела продолжуваат натпреварите од Трета Кошаркарска Лига – Група 1. Се играат натпреварите од второто коло во кое кошаркарите на „Баскет Дино“ по убедливата победа во Струмица на стартот на првенството, ќе имаат можност да им се претстават на своите навивачи. Натпреварот се игра во Недела со почеток во 19:00 часот во…

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ПОБЕДНИЧКИ СТАРТ ЗА „БАСКЕТ ДИНО“ ВО НОВАТА СЕЗОНА

ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА – ПОБЕДНИЧКИ СТАРТ ЗА „БАСКЕТ ДИНО“ ВО НОВАТА СЕЗОНА

Кошаркарите на „Баскет Дино“ со победа ја започнаа новата сезона во Трета Кошаркарска Лига. Во рамките на првото коло во Струмица домаќинот „Ролинг“ загуби од „Баскет Дино“ 58:88 (09:32; 22:15; 16:23; 11:18). Самиот резултат по четвртини заборува за супериорноста на кочанските кошаркари. Играчите на „Баскет Дино“ во првата четвртина која ја решија во своја корист…

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ГИ ПОСЕТИ И ИМ ПОСАКА УСПЕШНА СЕЗОНА НА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ГИ ПОСЕТИ И ИМ ПОСАКА УСПЕШНА СЕЗОНА НА КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО“

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов вечерва ги посети кошаркарите на „Баскет Дино“ кои ги одработуваа тренинзите пред почетокот на новата кошаркарска сезона. Од клубот истакнаа дека изминатите денови имале поднесено барање до општината за користење на школскиот автобус на некои релации, за доделени термини во салата на екипи вон нашата општина а ги информирале…

СРЕДНОШКОЛКИТЕ ОД КАВАДАРЦИ СО ПРВА ПОБЕДА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БЕЛГРАД

СРЕДНОШКОЛКИТЕ ОД КАВАДАРЦИ СО ПРВА ПОБЕДА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БЕЛГРАД

Убав успех за девојчињата од СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ од Кавадарци на Светското Првенство во кошарка за жени кое се одржува во Белград (Република Србија). По вчерашниот инфаркт натпревар од првото коло кога во финишот на натпреварот незаслужено загубија од соодветната селекција од Грција, денес ученичките на професорот-тренер Тимчо Пецов со добра игра во одбраната…

БОГАТА КОШАРКАРСКА ГОДИНА НАЈАВУВААТ ОД „БАСКЕТ ДИНО“

БОГАТА КОШАРКАРСКА ГОДИНА НАЈАВУВААТ ОД „БАСКЕТ ДИНО“

Од „Баскет Дино“ – Кочани најавуваат богата кошаркарска година. Како што не информираат годинава планираат за прв пат да учествуваат во натпреварите во сите лиги. Ќе се натпреваруваат во категориите: М-12 за жени;  М-14 – мажи;  М-16 – мажи; М-18 – мажи и Трета Кошаркарска Лига. Љубителите на кошарката ќе имаат ретка можност да гледаат…

ДИНО ЛАЗАРЕВ ВО КОШАРКАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКДЕОНИЈА ДО 16 ГОДИНИ

ДИНО ЛАЗАРЕВ ВО КОШАРКАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКДЕОНИЈА ДО 16 ГОДИНИ

Кошаркарот на „Баскет Дино Деликатес“ од Копани Дино Лазарев се најде на потесниот список во репрезентацијата на Македонија за кошаркари до 16 години. По одржаниот тренинг на 14 овој месец на кој беа поканети 38 кошаркари, селекторот Андреј Апостолски Лечиќ и  неговите помошници Никола Димитриевски (тренер) и Дејан Србиновски (асистент) се одлучија за 18 кошаркари…

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЌЕ ИГРААТ МАЈСТОРКИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО

КОШАРКАРИТЕ НА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“ ЌЕ ИГРААТ МАЈСТОРКИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО

Кошаркарите на „Баскет Дино деликатес“ од Кочани успеаја да ги совладаат своите противници и во М-16 лигата и во М-18 лигата, го израмнија резултатот и сега во двете конкуренции ќе играат „мајсторки“ за да ги продолжат натпреварувањата. М-16 1/8 финале Кошаркарска лига „Баскет Дино Деликатес“–„Гостивар“ 69:62 (14:11, 24:21, 22:6, 9:24). Младите кошаркари на „Баскет Дино…

ЗАВРШИ ПРВЕНСТВОТО ВО ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА, ТРЕТО МЕСТО ЗА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

ЗАВРШИ ПРВЕНСТВОТО ВО ТРЕТА КОШАРКАРСКА ЛИГА, ТРЕТО МЕСТО ЗА „БАСКЕТ ДИНО ДЕЛИКАТЕС“

Со натпреварот во Скопје против екипата на „Албес“ кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ од Кочани го завршија годинешниот шампионат во Трета кошаркарска лига. Победата во Скопје од 105:92 (12:20; 32:29; 21:30; 27:26) против „Албес“ беше доволна кочанските кошаркари крајот на првенството да го дочекаат како третопласирани, што со оглед на сите околности кои ги следеа…

ИЗГОРЕА ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

ИЗГОРЕА ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

„БАСКЕТ  ДИНО  ДЕЛИКАТЕС“  –  „РАБОТНИЧКИ  2018“ 80: 87  (21:25;  22:15;  19:20;  18:27) Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ изгореа во желбата за победа. Во Кочанскиот „храм на кошарката“ кочанчани сосема заслужено се поразени во вториот полу финален натпревар во Трета Кошаркарска Лига со што го завршија годинешниот поход за влез еден ранг повисоко. Кога противникот ќе…