Ознака: угостителство

САШКО И ЏИЏИ ПИОНЕРИ НА НОЌНИТЕ СВИРКИ ПО УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ВО ГТЦ – КОЧАНИ

САШКО И ЏИЏИ ПИОНЕРИ НА НОЌНИТЕ СВИРКИ ПО УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ВО ГТЦ – КОЧАНИ

Човек додека е жив се учи, секој ден  на нова средба, нови сознанија. Така, додека денес по ова енормно топло време разговаравме по кафулињата со наши сограѓани кои одамна се заминати некаде во друга земја за да си го заработат лебот, случајно со нашиот Џиџи (Благој Стојанов) отворивме една интересна тема, тема за ноќните свирки…

КОМУ МУ СМЕТА РАЗУБАВУВАЊЕТО НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР?

КОМУ МУ СМЕТА РАЗУБАВУВАЊЕТО НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР?

Сопствениците на угостителскиот објект „Коридор 22“ со брза и ефикасна акција го разубавија делот од северната страна на трговскиот центар. Имено левата страна од малите скали денес доби нов изглед. Бетонските корита ко кои освен земја немаа ништо друго, денес прекрасно изгледаат. Обложени со дрво и со украсни насади и лаванда му даваат и те…

ТРИЕСЕТ ГОДИНИ „PICCADILLY“

ТРИЕСЕТ ГОДИНИ „PICCADILLY“

Во  предвечерјето на овој викенд со пригодна забава првото поголемо кафуле отворено во Градскиот Трговски Центар  во Кочани, „Piccadilly“ го прослави својот 30-ти роденден. Да опстанеш триесет години на овие простори во овие бурни времиња е гаранција за квалитетно работење. Клиентелата на „ Piccadilly “ која е постојано овде со голем респект зборува за квалитетната…

ЗА УТРЕ (СРЕДА) ЗАКАЖАНО ОТВОРАЊЕ НА НОВОТО КАФУЛЕ „INFINITY“

ЗА УТРЕ (СРЕДА) ЗАКАЖАНО ОТВОРАЊЕ НА НОВОТО КАФУЛЕ „INFINITY“

За утре (Среда) со почеток во 21:00 часот е закажано свеченото отворање на новото кафуле „Infinity“ во Градскиот Трговски центар во Кочани. „Infinity“ е сместен на старата локација на кафулето „Libero“. Домаќините ве покануваат на добра забава за која ќе биде задолжен DJ MATC. Ајде да се дружиме.

АЈДЕ, ВО САБОТА НА ДОБРА ЗАБАВА ВО РЕСТОРАН „АМОР“

АЈДЕ, ВО САБОТА НА ДОБРА ЗАБАВА ВО РЕСТОРАН „АМОР“

Во пресрет на Новогодишните празници менаџерскиот тим на Ресторан „Амор“ од Кочани се реши да организира уште една добра забава. Одговарајќи на желбите на своите посетители во Сабота (25.12.2021 година) со почеток во 21:00 часот ќе започна забавата со познатата и призната група „TROPICO  BAND“. Резервации на телефонските броеви: 076-276-999   и   072-275-643 Па ајде да…

ЌЕБАПЧИЛНИЦА „АМИНТА“ ОД ДЕНЕС ВО КОЧАНИ

ЌЕБАПЧИЛНИЦА „АМИНТА“ ОД ДЕНЕС ВО КОЧАНИ

Денес и официјално во Кочани беше отворена ќебапчилница „Аминта“. Локацијата и е платото во Градскиот Трговски Центар, веднаш позади претставништвото на „Атом“. Познатиот угостител на кочанчани им нуди вкусни јадења на скара: свински ребра на скара, свински пафлак на скара, свински ребра печени во фурна, печење во фурна, пилешки стек, пилешки копани, пилешки прсти, буткици,…