Ознака: вфл исток

УТРЕ (САБОТА) ПОСЛЕДНО КОЛО ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

УТРЕ (САБОТА) ПОСЛЕДНО КОЛО ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

Утре (Сабота) со почеток во 17:00 часот се играат натпреварите од 27 коло со што ќе биде спуштена завесата на годинешното првенство во Втора Фудбалска Лига – Исток. Екипата на „Осогово“ гостува на „Братство“ и се надева на победа, но со мислите и играчите и Стручниот штаб ќе бидат во Пехчево и во Радовиш каде…

ПРВА МЕЧ ТОПКА ЗА „ОСОГОВО“

ПРВА МЕЧ ТОПКА ЗА „ОСОГОВО“

Во Сабота се играат натпреварите од 26, претпоследно коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ ја има првата меч топка во своите раце. „Жетварите“ го пречекуваат директниот конкурент за избегнување на последните три места „Детонит јуниор“. Натпреварот е големо значење за фудбалот во „градот на оризот“ бидејќи со освојувањето на трите бода ќе се…

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКАТА, „ОСОГОВО“ САМО СО ДВЕ ПОБЕДИ ВЛЕГУВА ВО ЕДИНСТВЕНАТА ВТОРА ЛИГА

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКАТА, „ОСОГОВО“ САМО СО ДВЕ ПОБЕДИ ВЛЕГУВА ВО ЕДИНСТВЕНАТА ВТОРА ЛИГА

До крајот на првенството во Втора Фудбалска Лига – Исток остануваат да се одиграат уште две кола по кое се ќе се знае, а дотогаш ќе работи математиката и за екипите што испаѓаат и за шампионот како и за патникот во бараж натпреварот. По петте едноподруго порази „Осогово“ се најде во незавидна положба на табелата,…

„ОСОГОВО“ ЗАГУБИ ВО ГЕВГЕЛИЈА И СЕ ДОВЕДЕ ВО МНОГУ ЛОША СОСТОЈБА НА ТАБЕЛАТА

„ОСОГОВО“ ЗАГУБИ ВО ГЕВГЕЛИЈА И СЕ ДОВЕДЕ ВО МНОГУ ЛОША СОСТОЈБА НА ТАБЕЛАТА

Се одиграа натпреварите од 25 коло во Втора Фудбалска Лига – Исток во кое на четири натпревари славеа домаќините додека само комшиското дерби во Виница заврши  без  голови. „Осогово“ гостуваше на „Кожуф“ во Гевгелија и со гол кој го прими на дваесет минути пред крајот на средбата загуби драгоцен бод и ја влоши и онака…

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, УШТЕ ТРИ КОЛА НЕИЗВЕСНОСТ

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, УШТЕ ТРИ КОЛА НЕИЗВЕСНОСТ

Утре (Сабота) со почеток во 17:00 часот се играат натпреварите од 25. коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. До крајот на првенството остануваат уште вкупно три кола кои носат голема неизвесност за кој ќе биде Шампионот, кој ќе игра бараж за влез во Прва Фудбалска Лига и кои екипи ќе обезбедат учество во единствената…

ВО КОЧАНИ СЕ ИГРА КОМШИСКОТО ДЕРБИ, НЕРЕШЕНИОТ РЕЗУЛТАТ НИКОМУ НЕ ОДГОВАРА

ВО КОЧАНИ СЕ ИГРА КОМШИСКОТО ДЕРБИ, НЕРЕШЕНИОТ РЕЗУЛТАТ НИКОМУ НЕ ОДГОВАРА

Утре (Сабота) со почеток во 16:00 часот се играат натпреварите од 24. коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. Вниманието на љубителите на фудбалот секако дека го привлекува комшиското дерби во кое „Осогово“ ја пречекува водечката екипа на табелата „Слога 1934“ од Виница. Посебен печат на натпреварот дава сознанието дека трите бода за двете екипи…

РЕГИОНАЛНОТО ДЕРБИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

РЕГИОНАЛНОТО ДЕРБИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

По една седмица пауза поради настапите на Македонската фудбалска репрезентација, утре (Сабота) продолжуваат натпреварите во Втора Фудбалска Лига – Исток. На програмата се натпреварите од 21 коло во кое како централен настан е регионалното дерби во Македонска Каменица каде домаќинот „Каменица Саса“ го пречекува „Осогово“. Трите бода за домаќините се опција во борбата за највисок…

„ОСОГОВО“ ВО ПОТРАГА ПО ТРЕТА ПРОЛЕТНА ПОБЕДА

„ОСОГОВО“ ВО ПОТРАГА ПО ТРЕТА ПРОЛЕТНА ПОБЕДА

Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 20-тото коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. По добрата и ефикасна игра особено во второто полувреме против екипата на „Локомотива“, со доза на оптимизам „жолто-сините“ ја пречекуваат екипата на „Пехчево“. „Жетварите“ по лошиот старт во првенството нанижаа две победи и едно реми со…

СТАРТУВА ТРЕТИОТ КРУГ НА НАТПРЕВАРИ ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

СТАРТУВА ТРЕТИОТ КРУГ НА НАТПРЕВАРИ ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

Утре (Сабота) започнува третиот круг од натпреварите во Трета Фудбалска Лига Исток. На програмата се натпревари од 19-тото коло во кое сите домаќини се прогласени за фаворити, но фудбалот е интересен токму поради изненадувањата што често се случуваат. „Осогово“ во ова коло ќе ја има за противник екипата на „Локомотива“ со која нема баш добро…

СО ДОБРА И ЕФИКАСНА ИГРА ДА СЕ ЗАОКРУЖИ МИНАТОНЕДЕЛНАТА ПОБЕДА

СО ДОБРА И ЕФИКАСНА ИГРА ДА СЕ ЗАОКРУЖИ МИНАТОНЕДЕЛНАТА ПОБЕДА

За утре (Сабота) во 14:00 часот закажани се натпреварите од 18-тото коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. Според распоредот и местото на табелата сите пет натпревари се доста значајни за понатамошниот тек во првенството. Во Кочани гостува екипата на „Кожуф“ која е во групата на екипи кои грчевито ќе се борат за освојување на…