Ознака: виница

ПРЕДНОВОГОДИШНАТА МУЗИЧКА ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА „ПИСМА ДО ДЕДО МРАЗ“ ГИ ВООДУШЕВИ ВИНИЧАНИ

ПРЕДНОВОГОДИШНАТА МУЗИЧКА ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА „ПИСМА ДО ДЕДО МРАЗ“ ГИ ВООДУШЕВИ ВИНИЧАНИ

После долг период Виница беше домаќин на  една од поубавите културни манифестации за деца. Имено за прв пат на радост на виничани се одржа Предновогодишна детска музичка претстава „Писма до Дедо Мраз“ во која учествуваа повеќе од шеесет дечиња.. Се одржаа четири претстави во кои најголемиот дел од посетителите беа ученици од двете основни училишта…

ДОДЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИТЕ НА ПРВАТА ГЕНЕРАЦИЈА ОД АКАДЕМИЈАТА ЗА ИЗВРШНИ ДИРЕКТОРИ „ПРОГРЕСИВ“ ОД ВИНИЦА

ДОДЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИТЕ НА ПРВАТА ГЕНЕРАЦИЈА ОД АКАДЕМИЈАТА ЗА ИЗВРШНИ ДИРЕКТОРИ „ПРОГРЕСИВ“ ОД ВИНИЦА

Во присуство на голем број гости, во просториите на компанијата „Макпрогрес“ од Виница беа доделени сертификатите на Првата генерација посетители на Академијата за извршни директори „Прогресив“ од Виница ги добија сертификатите по успешно завршената обука што се реализираше во изминатите осум месеци. На свеченоста беше нагласено дека во практика се остварува идејата да се оформи…

НИКОЛА КУЗМАНОВ И „СЛОГА 1934“ СЕ РАЗДЕЛИЈА

НИКОЛА КУЗМАНОВ И „СЛОГА 1934“ СЕ РАЗДЕЛИЈА

Никола Кузманов не е повеќе Шеф на стручниот штаб на виничкиот второлигаш. Откако не најдоа заеднички јазик за продолжување на соработката тие и официјално се разделија. „Не успеавме да се договориме за продолжување на соработката за наредната сезона. Заминувам од клубот горд на постигнатиот резултат во минатото првенство. На Слога и посакувам успех понатака“ стои…

СЕ ВРАЌА ЛИ ГОРАН АНГЕЛОВ НА ЧЕЛО НА „СЛОГА 1934“?

СЕ ВРАЌА ЛИ ГОРАН АНГЕЛОВ НА ЧЕЛО НА „СЛОГА 1934“?

Како што дознаваме,низ Виница на големо се зборува дека некогашниот градоначалник на Општина Виница и Претседател на „Слога“, Горан Ангелов се враќа на чело на второлигашот од Виница. „Слога 1934“ иако во изминатото првенство долго време се наоѓаше на челната позиција во Втора Фудбалска Лига – Исток, на крајот на првенството го заврши на третата…

ХРИСТИЈАН МИТРЕВСКИ СЕ СЕЛИ ОД ВТОРА ЛИГА – ИСТОК ВО ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД

ХРИСТИЈАН МИТРЕВСКИ СЕ СЕЛИ ОД ВТОРА ЛИГА – ИСТОК ВО ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД

Еден од подобрите играчи на Виничкиот второлигаш  во есенскиот дел од првенството во Втора Фудбалска Лига – Исток Христијан Митревски од денес не е повеќе член на „Слога 1934“. Како што не информираат од хитот на есенскиот дел од сезоната Митревски побарал да си замине а од „Слога 1934“ не сакале да му прават проблеми…

ПРЕТРЕС ВО ВИНИЦА, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА

ПРЕТРЕС ВО ВИНИЦА, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА

На 17.12.2021 во 22.55 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница ги лишиле од слобода Д.Д.(26), Ф.Д.(24), К.С.(21), С.Ѓ.(20) од Виница и П.Ѓ.(21) од Кочани. При претрес во домот на Д.Д. и Ф.Д., извршен со судска наредба, каде биле затекнати и К.С., С.Ѓ. и П.Ѓ., биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од…

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА „СЛОГА 1934“ ЗЛАТКО НАСЕВ СИ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА „СЛОГА 1934“ ЗЛАТКО НАСЕВ СИ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

Златко Насев си поднесе неотповиклива оставка на функцијата Претседател на „Слога 1934“ – Виница. Насев на функцијата стапи кон крајот на месец Март 2018 година кога клубот беше на дното во Трета Фудбалска Лига – Исток. Со тогашниот проект „Слога во Втора лига“ Насев се зафати за работа и за кратко време „Слога 1934“ се…