Ознака: сообраќајка

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СО ТРАГИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СО ТРАГИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ

На 17.08.2022 во 19.15 часот пријавено е дека на магистралниот пат Штип – Делчево, кај место викано „Чифлички бунари“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, со бугарска национална ознака, управуван од С.Х.(50) од Кочани и патничко возило „опел вектра“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.С.(67) од Кочани. По несреќата возачот на мотоциклот бил…

МАЛОЛЕТНИК НАСТРАДАЛ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

МАЛОЛЕТНИК НАСТРАДАЛ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

На 16.08.2022 во 20.30 часот било пријавено дека во Кочани на ул.„Стево Теодосиевски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило од такси служба и електричен тротинет управуван од малолетник од Кочани. Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица…

ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ КЛУЧКАТА ЗА СЕЛО СПАНЧЕВО ЗАГИНА МОТОЦИКЛИСТ

ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ КЛУЧКАТА ЗА СЕЛО СПАНЧЕВО ЗАГИНА МОТОЦИКЛИСТ

На 11.08.2022 во 18.55 часот било пријавено дека на експресниот пат во изградба Кочани-Крупиште кај клучката за с.Спанчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “поло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Д.А.(19) од с.Спанчево и мопед “томос апн 6“ со кочански регистарски ознаки управуван од С.А.(71) од Кочани. По несреќата возачот на моторциклот…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ПОЧИНА 51 ГОДИШЕН КОЧАНЧАНЕЦ

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ПОЧИНА 51 ГОДИШЕН КОЧАНЧАНЕЦ

На 07.08.2022 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Берово-Виница, кај „Пекланска крстосница“, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Е.М.(51) од Кочани, излетало надвор од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди и на 08.08.2022 околу 03.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите….

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „ТОДОСИЈА ПАУНОВ“

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „ТОДОСИЈА ПАУНОВ“

На 18.07.2022 во 07.50 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, мопед „томос“, со штипски регистарски ознаки, управуван од С.А.(74) од Кочани, удрил во запрено товарно возило „фолксваген кеди“, со скопски регистарски ознаки, паркирано од К.С.(27) од Кочани. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од мопедот…

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 30.06.2022 во 13.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани, З.Д.(63) од с.Долни Подлог, кочанско, управувајќи велосипед излетал од патот. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Јавнатa здравствена установа Кочани. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кочани. Извор: Дневни…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „ТОДОСИЈА ПАУНОВ“

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „ТОДОСИЈА ПАУНОВ“

Вечерва околу 19:45 часот на улицата „Тодосија Паунов“ се случи сообраќајна несреќа. Во сообраќајката учествувале две возила ПМВ „БМВ“ со скопски регистарски таблички и „Сузики Свифт“ со кочански регистарски таблички. Сообраќајката поминала со материјална штета. С. Ивановски

СО НЕРЕГИСТРИРАН МОТОЦИКЛ ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ

СО НЕРЕГИСТРИРАН МОТОЦИКЛ ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ

На 02.06.2022 во 15.10 во ОВР Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“, мотоцикл „априлија“, без регистарски ознаки, управуван од В.К.(54) од Кочани, излетал надвор од коловозот. Во несреќата возачот на мотициклот се здобил со тешки телесни повреди, додека малолетна сопатничка од Кочани се здобила со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КОЧАНЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КОЧАНЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 28.04.2022 во 21.55 во Полициската станица Кочани било пријавено дека на локален пат во Кочани, мотоцикл со штипски регистарски ознаки, управуван од В.М.(54) од Кочани, излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.М., констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани. ИЗВОД: Дневни билтени од…

ТАТКО НА МАЛОЛЕТНИК УЧЕСНИК ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ГО НАПАДНАЛ ДРУГОТО ЛИЦЕ ОД СООБРАЌАЈКАТА

ТАТКО НА МАЛОЛЕТНИК УЧЕСНИК ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ГО НАПАДНАЛ ДРУГОТО ЛИЦЕ ОД СООБРАЌАЈКАТА

На 26.04.2022 во 16.55 часот во ОВР Кочани било пријавено дека во с.Спанчево, кочанско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед со штипски регистарски ознаки, управуван од Г.Т.(56) од с.Спанчево и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Тркање, кочанско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, констатирани во Клинички центар Штип….