Ознака: сообраќајка

ПЕШАК НАСТРАДАЛ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ

ПЕШАК НАСТРАДАЛ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ

На 24.03.2022 во 12.40 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Кочани, патничко возило „форд“, со кочански регистарски ознаки, управувано од А.Н.(22) од Кочани, удрило во пешакот М.С.(80) од Кочани. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.С., констатирани во ЈЗУ Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ

Утринава на патниот правец Штип – Кочани, во непосредна близина на новиот кружен тек кај компанијата „Антура“ се случила сообраќајна несреќа. Од засега непознати причини патничко моторно возило „Цитроен Саксо“ со кочански регистарски таблички излетало од коловозот и се превртело. Излезена е дежурна екипа од Полициска станица – Кочани која ги утврдува причините кои довеле…

СООБРАЌАЈКА КАЈ КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА

СООБРАЌАЈКА КАЈ КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА

Вечерва околу 19 часот на булеварот „Тодосија Паунов“ во близина на кружниот тек кај Полициска станица – Кочани се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено. До несреќата дошло кога ПМВ „Форд“ со кочански регистарски таблички удрило во бетонската жардинјера што го разделува булеварот. Поради повредите на еден од патниците во возилото кое…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ДВЕ МЛАДИ МОМЧИЊА ПОВРЕДЕНИ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ДВЕ МЛАДИ МОМЧИЊА ПОВРЕДЕНИ

Вечерва после 21:00 часот на улицата „Кеј на Револуцијата“ во Кочани во близина на ДК „Бели Мугри“ се случи сообраќајна несреќа во која две млади момчиња се повредени. Според очевидци возилото марка „БМВ“ со кочански регистарски таблички во кое биле двете млади момчиња се движел од мостот кај „Шопинг центарот“ во правец кон „Паркот на…

СООБРАЌАЈКА ВО КОЧАНИ, ЕДЕН СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ А ДРУГИОТ СО ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДДИ

СООБРАЌАЈКА ВО КОЧАНИ, ЕДЕН СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ А ДРУГИОТ СО ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДДИ

На 06.01.2021 во 12.35 часотво Полициската станица Кочани било пријавено дека на крстосницата од ул.„Димитар Влахов“, ул.„Бел Камен“ и ул.„Крижевска“ во Кочани се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со бугарски национални ознаки, управувано од М.Д.(39) од с.Чешиново и патничко моторно возило „застава 750“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Ј.Г.(77) од Кочани….

ПАТНИЧКО ВОЗИЛО ПАДНА ВО ИСКОПАН ОТВОР ЗА КАНАЛ НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ КАЈ ПОДЛОШКА КРСТОСНИЦА

ПАТНИЧКО ВОЗИЛО ПАДНА ВО ИСКОПАН ОТВОР ЗА КАНАЛ НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ КАЈ ПОДЛОШКА КРСТОСНИЦА

Патничко возило од марката „опел“ со кочански регистерски ознаки ноќеска паднало во ископан канал на магистралниот пат на влезот во Кочани кај Подлошка крстосница. Од падот возилото претрпело сериозни оштетувања, а според очевидци едно лице се здобило со повреди на главата. На местото на настанот забележливи беа траги на кочење, но веројатно поради недоволната обележаност…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ЧЕТИРИ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ЧЕТИРИ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

На 19.12.2021 во 19.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на магистралниот пат Штип–Кочани, кај с.Уларци, патничко моторно возило „фиат уно“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.М.(40) од с.Чифлик, општина Сопиште, излетало од патот. 0Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, а со телесни повреди се здобил возачот, сопатникот…

УЧЕСНИК ВО СООБРАЌАЈКАТА И ВОЗИЛО ШТО ТРАНСПОРТИРАЛО МРТОВЕЦ

УЧЕСНИК ВО СООБРАЌАЈКАТА И ВОЗИЛО ШТО ТРАНСПОРТИРАЛО МРТОВЕЦ

На регионалниот пат Штип-Делчево во непосредна близина на обиколницата кај Кочани денес околу 13:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила, од кои едното „Форд“ со Германски регистарски таблички, а другото „КИА“ со Делчевски регистарски таблички. Патничкото моторно возило „КИА“ кое се движело во правец кон Делчево транспортирало починато лице….

СО ВОЗИЛОТО УДРИЛ ВО МАЛОТЕН ПЕШАК И ГО ПОВРЕДИЛ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

СО ВОЗИЛОТО УДРИЛ ВО МАЛОТЕН ПЕШАК И ГО ПОВРЕДИЛ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

На 02.12.2021 во 17.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Страшо Ербапче“ непознато патничко возило удрило во малолетен пешак од Кочани и го напушило местото на несреќата. Малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Јавната здравствена установа Кочани. Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Кочани и се работи…